Okrem Branislava Rapáča sa súčasťou tímu nedávno stali aj útočníci Andreas Štrauch, Filip Vrábeľ či Lukáš Hamráček. V tíme pokračuje viacero hráčov, ktorí sa zaslúžili o postup zo Slovenskej hokejovej ligy vrátane brankárov Marcela Melicherčíka a Filipa Suráka.

Pre 28-ročného krídelníka Rapáča ide o návrat do materského klubu po 13-tich rokoch. V roku 2008 z neho odišiel ešte ako dorastenec, vrátil sa už ako skúsený hráč s 365 zápasmi v slovenskej extralige. Počas uplynulých piatich sezón vystriedal šesť extraligových pôsobísk, v ročníku 2020/2021 hral za Slovan Bratislava. "Rozhodoval som sa iba medzi Spišskou Novou Vsou a Slovanom, v ktorom som mal ústnu dohodu. Napokon som sa rozhodol takto. Podpísal som trojročný kontrakt a mám v pláne dodržať ho. Potom by som sa rád posunul ďalej. Nechcem hrať hokej do 40-ky, mám v živote aj iné ambície," povedal Branislav Rapáč, ktorý už viac než rok vypomáha bratovi Richardovi s manažovaním spišskonovoveského klubu. "S bratom sme sa do toho pustili, no povedali sme si, že to nebude o funkciách. K tomu, aby som klubu pomáhal, žiadnu nepotrebujeme. Pomáhať mu budem aj naďalej. Platom som šiel rapídne dolu oproti tomu, čo som mal v Slovane alebo v Košiciach, takisto aj v porovnaní s ponukou, ktorú som mal na ďalšiu sezónu. Tu sa však môžem rozvíjať aj po inej než hráčskej stránke. Momentálne som oželel väčšie peniaze a chcem naštartovať hokej v Spišskej Novej Vsi. Má to pre mňa iné plusy než financie," prezradil B. Rapáč pre TASR.

Obehli 60 sponzorov

Financie pre fungovanie klubu pomáhal zháňať už pred prvoligovou sezónou 2019/2020 a v rovnakej situácii sú s bratom aj tentoraz. Odvtedy spoznali úskalia manažérskej práce, navyše v dobe poznačenej pandémiou a v regióne, ktorý nepatrí k najbohatším. "Dodnes sme obehli približne 60 sponzorov. Je to mravčia práca. Zbierame menšie sumy, preto sme vďační sponzorom, ktorí nám dajú veľkú čiastku. Stále je to však pre nás ťažká práca a denne pracujeme na tom, aby klub napredoval a aby sa v Spišskej Novej Vsi hral kvalitný hokej. Zmenili sme logo, máme nové dresy, podpísali sme zaujímavých hráčov a posúvame sa aj v marketingu. Ľudia v okolí nám dôverujú, pretože to robíme transparentne a verím, že sa pridajú aj ďalší sponzori."

V súčasnom kádri trénera Miroslava Mosnára je viacero hráčov so skúsenosťami z extraligy a podľa Branislava Rapáča ešte pribudnú dvaja kvalitní ofenzívni obrancovia a chystá sa aj návrat odchovanca. "Je možné, že naše ambície budú napokon vyššie, než sme si spočiatku mysleli. Káder vyzerá konkurencieschopne a určite nechceme chýbať v play off. Stopercentne naplníme legionársky limit. Rozdieloví slovenskí hráči sú totiž pre nás momentálne drahí. Sme nováčik, nepatríme k najbohatším klubom a je pre nás náročné priviesť najkvalitnejších Slovákov. Ďalšia vec je, že sme na východe a väčšina hráčov chce hrať blízko Bratislavy. Momentálne sa preto obzeráme najmä po odchovancoch a kvalitných cudzincoch. Zatiaľ máme naplánovaných 6-7 prípravných duelov, ale nie je to uzavreté. Nechceme ich naplánovať veľmi veľa, pretože čakáme aj na situáciu so slovenskou pohárovou súťažou. My ju chceme hrať, uvidíme, ako sa k tomu postavia kluby," prezradil Branislav Rapáč, ktorý je jeden z kandidátov na pozíciu kapitána mužstva: "Zazneli také úvahy a niektorí ľudia mi to navrhujú. O kapitánovi však rozhodne kabína."