Medzi štyrmi hráčmi figuruje aj skúsený útočník Henrich Ručkay, „Toto celé, čo sa tu deje, je niečo neskutočné. Najprv sa nový VV SZĽH tvári, že nastolí poriadok a neudelí licenciu nikomu, kto podmienky nesplní a potom sa pravidlá prispôsobujú tomu, ako sa to komu hodí. V stanovách sa jasne hovorí, že klubu, voči ktorému je začaté konkurzné konanie, sa licencia udeliť nemôže. To je základ. A či sú naše požiadavky sporné alebo nie, o tom rozhodne súd. Pointa ale stále zostáva, že konkurzné konanie začaté bolo a licenciu v takom prípade udeliť nemôžu,“ povedal rozhorčene Ručkay.

Podľa vyjadrenia šéfa klubu Františka Suchardu však sú vraj jeho pohľadávky sporné, keďže sa mu zmluva končila 5.3.2019 posledným zápasom. „To nie je pravda, ja žiadnu takú zmluvu nemám. Mám ju normálne dokonca apríla. Čiže právom si nárokujem na tieto dva mesiace. A niektorým hráčom, ktorí majú rovnakú zmluvu ako ja, to už vyplatili. (Naša redakcia disponuje kópiami zmlúv). Čo to tu teda riešime? Ako sa tu zavádza? Toto je vrchol,“ skonštatoval vytočený „Heňo“.

Mrzí ho najmä to, že nemá sa kto zastať hráčov. „Pripadá mi to, že si všetci z nás robia ovce, ktoré môžu vodiť za nos. Je mi z toho zle, čo sa tu na Slovensku v našom hokeji deje. Kam máme ísť? Na lampáreň?,“ dodal. „A ešte jedna perlička na záver. Dva mesiace po ukončení zmluvy nám poslali pokuty za mesiac február, že sme neboli fyzicky a psychicky spôsobilí na Tipsportligu. Toto je výsmech, ktorý nepotrebuje komentár,“ uzavrel.