Inkriminovaný moment sa odohral v štvrtom stretnutí, keď Dávid Skokan v závere pečatil výhru 5:2 gólom do prázdnej brány. Bezprostredne potom ho surovo vpálil do mantinelu útočník Michaloviec Marek Mašlonka a na ľade sa strhla bitka. Skokanov spoluhráč z útoku Marcel Haščák sa zahnal hokejkou a sekol ňou po hlave kanadského obrancu Marka Louisa. Rozhodcovia vylúčili Haščáka do konca zápasu a incidentom sa zaoberala aj disciplinárka. Tá však hviezde Popradu ďalší trest neudelila, zatiaľ čo Mašlonkovi pozastavila činnosť a v sérii už nenastúpil. 

Toto rozhodnutie disciplinárky vyvolalo búrku nevôle a nad jej rozhodnutím krútil hlavou aj Boris Valábik, ktorý je spolukomentátorom a analytikom extraligových duelov. Bývalý obranca nechápal, ako mohol Haščák vyviaznuť bez dodatočného trestu, pričom podľa disciplinárneho poriadku za svoj zákrok mal dostať minimálne stopku na jeden a najviac na tri zápasy. Valábikove slová neušli pozornosti samotného strelca, ktorý mu po postupe do finále venoval aj odkaz. „Týmto by som chcel pozdraviť svojho najvernejšieho fanúšika Borisa, ktorého kritika ma vždy posúva ďalej. Takže Boris, ďakujem ti veľmi pekne. Chlapcom z marketingu dám svoj dres a nech ti ho odovzdajú,“ povedal pre Markízu dobre naladený vicemajster sveta z roku 2012.

Hoci Haščákov odkaz mohol vyznieť ironicky, podľa Valábika si všetko vysvetlili a verí, že svoje slová s dresom naplní. „Budem rád, ak mi naozaj príde, pretože to bude cenný kúsok a dám si ho do zbierky medzi najcennejšie. S Marcelom som si už písal a dobre sme sa zabavili. Podľa mňa to bolo veľmi vtipné, samozrejme, uistil som sa ako pri väčšine našich hráčov, že je to profesijná a nie osobná kritika, ako to bolo aj v tomto prípade. Aj od neho som to bral ako vtip a zasmial som sa, keď som to videl. My sme si to odkomunikovali a vieme, že to nebolo nič osobné. Ak by to niekto bral ako vyrývanie, tak by nemohol žiť v hokejovej šatni. Ak v tom niekto hľadá to, že to malo byť urážlivé, tak je úzkoprsý. Klobúk dole pred Marcelom, že sa takto vynašiel,“ povedal Valábik pre Šport24.sk.

Neobmäkčil by ho ani Gretzky

Valábik si stojí za svojou kritikou rozhodnutia disciplinárky. „Stojím si za tým, že niečo takéto nemôže prejsť, no nemám proti nim takisto nič osobné. Ja Marcela uznávam ako hráča a je jedno, či by to bol on, Wayne Gretzky alebo Marián Hossa, povedal by som to rovnako,“ dodal bývalý obranca.