FOTO vyvádzania Ľuptáka nájdete TU!

Nadávky súperovi, rozhodcom, teatrálne a vulgárne gestá. Aj takýmto správaním je známy majiteľ hokejovej Detvy Róbert Ľupták. Nervy znova neudržal na uzde v piatok v domácom stretnutí s Popradom a jeho výlevy z VIP tribúny musel pred 3. tretinou riešiť aj jeden z hlavných rozhodcov duelu Peter Stano.

„Na konci 2. tretiny vznikol verbálny konflikt medzi striedačkou hostí a ľuďmi, ktorí sedeli priamo nad ich hráčskou lavicou. Pri odchode z ľadu sme zaznamenali aj vulgárne správanie týchto ľudí. Pri rozhovore s trénerom Popradu sme boli informovaní, že ľudia, ktorí sedia nad ich hráčskou lavicou, opakovane vulgárne napádajú hráčov a funkcionárov. Aby tento konflikt zbytočne nevyeskaloval a v ďalšom priebehu stretnutia bola zaručená aj bezpečnosť a ochrana zdravia hráčov a funkcionárov, rozhodli sme sa a požiadali sme cez prestávku hlavného usporiadateľa, aby sektor, ktorý sa nachádza priamo nad hráčskou lavicou zostal prázdny,“ uviedol Peter Stano pre RTVS, s tým, že všetko potrebné uviedol do zápisu o stretnutí. 

Keď sa celá situácia upokojila, mohla sa s oneskorením začať posledná tretina. Zaujímavosťou však je, že pri súčasných opatreniach nemajú fanúšikovia na tribúnach čo hľadať, pričom v Detve ich bolo niekoľko desiatok a mnohí sa ani neunúvali mať na tvári ochranné rúška. Správanie Róberta Ľuptáka vytočilo aj útočníka Popradu Dávida Skokana.

„Vypočuli sme si veľa vecí a neviem, či sa to dá publikovať. V Detve sú problémy dlhodobo a mala by sa nad tým pozastaviť celá liga. Nikto tam nechodí rád a nezažívam to len v drese Popradu, to isté bolo, keď som hral za Košice. Stále sú tam problémy, štadión nespĺňa žiadne kritéria, teplá voda netečie, elektrika nejde a obliekame sa po tme. Prídeme na ľad, klzisko nespĺňa kritéria, ľad je katastrofálny a potom na vás ešte kričia a pľujú. Ľudia nemajú byť teraz na tribúnach a je ich tam 150, ale to sú vraj SBS-kári pána Ľuptáka. Nadáva našim rodinám, uráža nás a kričí, že nás pozabíja. Myslím si, že liga by sa tým mala zaoberať, sú tu na to manažéri klubov a vedenie súťaže. Keď to pozerajú nejaké deti, tak netuším, ako im to vysvetľujú rodičia, že čo sa tam deje. Ak chceme náš hokej niekde posunúť, takíto ľudia by nemali byť na tribúnach. Dialo sa to v prvej lige, deje sa to aj v extralige, Ľupták už urážal hráčov ako Marcel Hossa či Samo Buček,“ povedal znechutený Skokan pre Šport24.sk. O stanovisko sme požiadali aj Róberta Ľuptáka, ten však len povedal, že je znechutený a nechce sa k situácii vyjadrovať. 

Zväz už Ľuptáka rieši

Zväz správanie Ľuptáka odsudzuje a bude sa ním zaoberať. „Slovenský zväz ľadového hokeja sa nestotožňuje s takýmto správaním sa funkcionárov klubu najvyššej súťaže ani žiadneho člena hokejového hnutia. Incidentom zo zápasu Detva – Poprad sa už zaoberá Disciplinárna komisia SZĽH, ktorá zbiera podklady a vyjadrenia zainteresovaných strán. Po náležitom oboznámení sa s celou situáciou Disciplinárna komisia SZĽH začne disciplinárne konanie a v prípadne preukázania viny rozhodne o treste pre previnilcov v zmysle disciplinárneho poriadku SZĽH,“ uviedol zväz v stanovisku pre Šport24.sk.