Bývalý hráč Minnesoty Wild, NY Rangers, Columbusu Blue Jackets, Los Angeles Kings či Ottawy Senators tak doplnil nateraz známe mená ako Nicklas Lidström, Martin Havlát, Dustin Byfuglien, Zdeno Chára, Peter Bondra a Patrik Sharp. Tí svoju účasť prisľúbili Mariánovi Hossovi už v priebehu uplynulých týždňov.

Ktorá ďalšia hviezda nebude chýbať na Hossovej rozlúčke, sa dozviete v GALÉRII!

Odchovanec trenčianskej Dukly si s Hossom v jednom tíme NHL síce nikdy nezahral, no v reprezentácii toho spolu odohrali až-až. Či už to boli MS 2004, 2005, 2007 a 2011, Svetový pohár v roku 2004 alebo ZOH 2006 v Turíne a o štyri roky aj olympiáda vo Vancouvri, zakaždým ich útok s Pavlom Demitrom naháňal súperom poriadny strach.

Spolu pôsobili aj na klubovej úrovni, a to práve v Dukle Trenčín, kde obaja hokejovo vyrastali. Určite najpamätnejšia v ich podaní bola výluková sezóna v NHL 2004/05, keď trenčiansky klub potiahli až do semifinále. V ňom však už podľahli neskoršiemu majstrovi Slovanu Bratislava tesne 3:4 na zápasy.

V spomínanom ročníku odohral Marián Hossa za Duklu aj vrátane play-off 30 zápasov, v ktorých nazbieral 51 bodov za 26 gólov a 25 asistencií. Jeho mladší spoluhráč bol o čosi produktívnejší, v 41 dueloch si na svoje konto pripísal 69 kanadských bodov za 33 presných zásahov a 36 gólových prihrávok. Ak vám ešte netrklo, o koho ide, dozviete sa v našej GALÉRII!