FOTO z miesta desivej tragédie Pašeka nájdete TU!

Viceprezident Bratislava Capitals sa podľa všetkého obesil neďaleko bobovej dráhy, pričom svoj luxusný biely Mercedes odparkoval na neďalekom parkovisku. Šokujúci čin podľa všetkého plánoval, pretože ho mali vidieť vo štvrtok v jednom z obchodov s domácimi potrebami, ako si kupuje hrubé lano. 

Podľa nášho zdroja prípad vyšetrujú ako samovraždu. Aj zábery z miesta činu naznačujú, že si Dušan siahol na život sám. Strachovať o Pašeka sa jeho blízki začali vo štvrtok, keď sa neozýval a nedvíhal telefóny. Vo štvrtok večer sa mal stretnúť s hráčmi aj vedením klubu. Témou mala byť smrť Borisa Sádeckého.

Pomoc existuje

Ocitli ste sa v psychickej kríze, či v ťažkej situácii? Pomoc existuje. Volajte bezplatne 0800 800 566 alebo 0800 500 333.

Na míting však už neprišiel. „Keďže sa stalo toto, tak sme si vypýtali od vedenia klubu, že sa chceme znova pretestovať,“ povedal kapitán Bratislava Capitals Dávid Buc. Dôvodom bolo, že mladému útočníkovi pred týždňom na ľade Dornbirnu zlyhalo srdce a podľa našich informácií aj on pred pár mesiacmi prekonal koronavírus a mal ísť aj na špeciálne vyšetrenie so srdcom, na ktoré napokon po konzultácii s klubom nešiel. 

Naposledy bol aktívny poobede
O tom, že Dušan Pašek ml. svoj čin podľa všetkého plánoval, svedčí aj jeho aktivita na sociálnych sieťach. V aplikácii WhatsApp bol prihlásený naposledy vo štvrtok o 15.57. Odvtedy sa už nikomu neozval.

„Dušan si dával za vinu aj túto tragickú udalosť a Borisova smrť v ňom prehĺbila zrejme hrozné myšlienky, ktoré ho dohnali k šokujúcej samovražde. Desivá správa o mladom Cecovi každého z nás hlboko zasiahla,“ povedal nám náš zdroj z klubu. „Je to obrovská strata pre slovenský šport a pre každého, kto Dušana poznal. Mal pred sebou celý život a veľké plány, ako pomôcť slovenskému hokeju. Bol to môj najlepší priateľ a jeho smrť ma hlboko zasiahla,“ uviedol prezident Bratislava Capitals Ivo Ďurkovič.