Čo sa stalo s hrobom Mira Hlinku, si pozrite TU!

Bol to totiž populárny „Hlina“, ktorý vždy rozdával úsmev, žarty a dobrú náladu. Najťažšie niesla jeho odchod najbližšia rodina a po smrti manželky Zlatice jeho otec Miroslav Hlinka st. (67) zostal sám.

Bývalý hokejový reprezentant pôsobil v septembri 2014 ako asistent trénera v Banskej Bystrici. Nebolo tajomstvom, že Hlinka si už dlhšie nerozumel s manželkou Mirkou a nasledoval rozvod. Fyzické násilie nebolo u nich zvláštnosťou a ich cesty sa teda definitívne a nadobro rozišli. Ťažko niesol aj odlúčenie od detí. Po čase si však našiel priateľku – letušku Zuzanu Kundrátovú, s ktorou bol podľa všetkého šťastný.

Pán Miroslav ukazuje jedny zo synových prvých korčúľ.
Pán Miroslav ukazuje jedny zo synových prvých korčúľ.
Zdroj: Matej Kalina

No ona o jeho problémoch netušila. Najťažšie to však bolo pre rodinu. Otec Miroslav, ktorý takisto hral hokej, mal so synom výborný vzťah a dodnes si nad tým, čo sa stalo, láme hlavu. „Bože, to už je päť rokov. Vôbec mi to tak nepripadá. Akoby sa to stalo len pred pár mesiacmi... Stále nechápem, ako to mohol urobiť, ale stalo sa a už to nezmením,“priznal smutne Mirov otec. Najhoršie to však niesla mama Zlatka, ktorá sa utrápila k smrti.

No ani pán Miroslav Hlinka starší nemá úsmev na tvári tak, ako ho mával jeho známy syn. A čo dnes teda pomáha jemu, aby mohol fungovať? „Nejako už predsa musím existovať. Snažím sa zájsť občas medzi ľudí, dať si pivko a posedieť v spoločnosti. Niekedy len tak počúvam. To mi trošku pomáha. No a aby toho nebolo málo, teraz v lete v júni mi zomrel ešte aj otec,“ prezradil. Na hokej Hlinka starší však nezanevrel. „Chodím na zápasy Dukly stále a budem jej aj v tejto sezóne držať palce,“uzavrel.

Čo sa stalo s hrobom Mira Hlinku, si pozrite TU!

Za sebou zanechal listy na rozlúčku

Vtedy sa na Slovensku zastavil čas. Večne urehotaný hokejista Miroslav Hlinka, ktorý mal neustále úsmev na tvári, spáchal samovraždu. Na život si siahol takým spôsobom, že sa obesil. Stalo sa tak v banskobystrickom byte, kde bývalý úspešný reprezentant prechodne býval. Presnejšie, jeho telo bez známok života našiel hlavný tréner HC´05 Banská Bystrica Miroslav Chudý na balkóne.

Práve jemu robil v tej sezóne asistenta. „Naposledy sme sa bavili o tom, ako pripravíme tréning. On si tam niečo písal. Opýtal som sa ho, že čo to je a on, že rieši niečo s právnikom. To písal práve listy na rozlúčku a ja som to nevedel...“uviedol pred piatimi rokmi Chudý. Miro nakoniec zanechal viacero listov pre najbližších, v ktorých sa snažil vysvetliť svoj čin.

Mame puklo srdce

Najhoršie pre rodiča je, keď „prežije“ dieťa. To sa stalo aj u Hlinkovcov. „Do dvoch rokov umrela: Nevedela sa s tým zmieriť. Prestala jesť, nič ju nezaujímalo a na konci len ležala v posteli. Až jej napokon od žiaľu prasklo srdce,“zaspomínal si Hlinka starší.

Čo sa stalo s hrobom Mira Hlinku, si pozrite TU!
Mama Zlatica a sestra Natália na fotke z minulosti.
Mama Zlatica a sestra Natália na fotke z minulosti.
Zdroj: Matej Kalina