Odchovanec skalického hokeja mal doma už dosť všetkých zákazov, a tak sa s rodinou rozhodli pre dovolenku v exotickom raji. „V hre boli aj Seychely či Maldivy, no naša voľba padla napokon na Zanzibar. Mal som o ňom dobré referencie, ktoré sa mi napokon potvrdili aj na vlastnej koži,“ rozhovoril sa Hujsa.

Ako si Hujsa užíval na Zanzibare, si pozrite vo FOTOGALÉRII

Na Slovensku momentálne platí zákaz cestovať do zahraničia za dovolenkou, no Martin býva v českých Sudoměřiciach neďaleko slovenských hraníc, a tak vycestovať bolo preňho o čosi jednoduchšie. „Možno toto nariadenie platí aj v Čechách, no absolútne ma to netrápi. Už mám plnú hlavu všetkých zákazov a príkazov, jednoducho som utiekol za slobodou. Na Zanzibare covid nikto nerieši a my sme si s manželkou Monikou, trinásťročným synom Radimom tých desať dní na východnom pobreží Afriky dokonale užili,“ pokračoval.

Hoci sa Zanzibar v posledných mesiacoch teší obrovskej popularite medzi turistami z celého sveta, hotely sú rezervované aj mesiac dopredu, mnohí odborníci pred návštevou tohto ostrova varujú. Miestni totiž nepoznajú rúška, sú zvyknutí na vírusy a epidémie ako ebola či malária, a preto ani nerobia paniku. „A presne toto mi chýbalo. Nepanikáriť stále dokola. Všetci sme si dovolenku parádne užili, absolvovali sme potápanie či plávanie s delfínmi a s manželkou sme tam zároveň oslávili aj 20. výročie našej svadby,“ povedal spokojný Hujsa, ktorý bude aj v budúcej sezóne obliekať dres rodnej Skalice.

Hoci je očkovanie v plnom prúde a Hujsa by mal vzhľadom na vek už naň aj právo, zatiaľ sa nad vakcínou nezamýšľal. „Ešte mám čas. Porozmýšľam nad tým. Kým však nebude vakcináciou niečo podmienené, tak som sa rozhodol, že očkovať sa nepôjdem,“ dodal Martin Hujsa.