Na Slovensku zúri pandémia koronavírusu a denne umierajú na túto chorobu desiatky ľudí. Lekári a nemocnice melú z posledného už niekoľko mesiacov. Aj preto sa v Košiciach rozhodli, že nastúpia v dueli so Slovanom v špeciálnych dresoch s červeným krížom na hrudi. A tie po stretnutí vydražia, pričom výťažok poputuje na konto dvoch košických nemocníc a tamojšej organizácii Červeného kríža. Práve toto humanitárne hnutie má vo svojom logu červený kríž, aký sa vynímal na košických dresoch.

Pekná myšlienka sa však niekoľko hodín pred úvodným buly takmer zmenila na horor, keď zopár jedincov chcelo prekaziť Košičanom ich symbolické gesto. Tie dokonca vydali správu, že v Bratislave nastúpia vo svojich bežných dresoch. „Vyobrazenie červeného kríža na špeciálnych dresoch sa stalo predmetom viacerých podnetov zo strany asi 20 ľudí. Tí poslali podnety aj do centrály Červeného kríža vo Švajčiarsku. Naším cieľom bolo urobiť gesto voči zdravotníkom, poukázať na to, že sa na nich v tomto období popri rôznych zvadách zabúda. Z dražby by sme medzi košické nemocnice a Červený kríž mohli rozdeliť odhadom po 3 000 - 4 000 eur každému subjektu. Určite však nestojíme o problémy a nepôjdeme do žiadneho rizika. S Červeným krížom sme sa snažili nájsť riešenie, no nakoniec sme sa dohodli, že túto edíciu dresov stiahneme,“ uviedol pre web oceliarov PR manažér klubu Stanislav Mucha.

Oceliari prehrali so Slovanom 3:5, no o to väčším prekvapením bolo, keď Košičania skutočne nastúpili v dresoch s červeným krížom. „Chcem, aby to ľudia vnímali ako odkaz a poďakovanie zdravotníkom aj následnú dražbu, ktorej výťažok poputuje nemocniciam. Celá tá myšlienka bola myslená dobre a filantropicky. Preto sme sa rozhodli, že v tých dresoch nakoniec nastúpime,“ povedal Mucha pre Šport24.sk. Podľa jeho slov dotyční smerovali svoje podnety proti dresom priamo na Červený kríž. „Ani neviem, kto to bol, no dvadsať ľudí nemôže zastaviť takúto myšlienku, ktorá v tomto čase bola mierená filantropicky. My súcitíme so zdravotníkmi, a ak by to malo zastaviť dvadsať hejterov, tak potom by už tento svet asi nemal zmysel,“ dodal hovorca klubu.

Fanúšikovia si tak špeciálne dresy s č

erveným krížom môžu vydražiť na oficiálnom webe košického klubu až do 7. marca.