S nápadom prišlo vedenie klubu v Nových Zámkoch. „Chceli sme, aby hráči mali aj trošku zmenu. Podporujeme totiž rôzne aktivity a chceme prilákať aj mládež k hokeju. Prebleslo nám hlavou, že by sme mohli spojiť príjemné s užitočným a že by sa naši Kanaďania mohli ísť pozrieť do jednej zo základných škôl. Našli sme pochopenie u vedenia školy na ulici G. Czuczora, kam naši dvaja mladí kanadskí hokejisti zavítali,“ prezradil generálny manažér klubu Imre Valášek.

Pozrite sa, ako to vyzeralo v škole počas návštevy kanadských hráčov

Kudla s Hendersonom sa tak zrazu ocitli v školských laviciach. „Bolo to pre nás niečo úžasné ísť do školy a byť na chvíľu učiteľmi. Deti nás doslova „žrali“ a my sme si to užívali,“ skonštatoval Kudla. „Okrem toho, že si deti precvičili angličtinu, dozvedeli sa niečo aj o Kanade a hokeji. Zaujímalo ich totiž všetko. Odkiaľ pochádzame, čo robíme. Tak sme im na mape ukázali, z akej diaľky sme sem prišli a porozprávali im aj o našej krajine. Verím, že sme v nich vzbudili nielen záujem o angličtinu, ale aj o hokej,“ dodal Henderson.

O tom, že nápad to bol dobrý, svedčí aj skutočnosť, že vedeniu klubu sa ozvali ďalšie školy, ktoré by chceli na svojej pôde privítať sympatických Kanaďanov.

Mohlo by vás zaujímať:

Zvolen posilnil bývalý hráč z NHL, mužstvo však na vlastnú žiadosť opúšťa útočník Patrik Lušňák

Tragédia mladého slovenského hokejistu vyvoláva mnoho otáznikov: Sú kontroly dostatočné?

EXKLUZÍVNE FOTO Za fantastický vstup Nových Zámkov do sezóny môžu rituály trénera Jančušku: Bez pivka to nejde

VIDEO zostrih MHC Nové Zámky - HC 07 Detva: Novozámčania rozhodli za pár sekúnd