FOTO Pamätnú izbu Mira Hlinku nájdete TU!

O smutnej udalosti informoval trenčiansky klub na sociálnych sieťach. Miroslav Hlinka st. počas kariéry žiaril najmä v drese Dukly. Rodáka z Prahy pritom do Trenčína doviedla povinná vojenská služba a v drese vojakov dodnes drží klubový rekord, keď v sezóne 1975/76 nastrieľal v 44 zápasoch 46 gólov.

Posledné roky však bývalému útočníkovi veľa radosti neprinášali. Všetko odštartovala šokujúca samovražda jeho syna Miroslava v septembri 2014. Majster sveta z roku 2002 sa mal obesiť v byte Banskej Bystrici, kde vtedy pôsobil ako asistent trénera. Rodičia túto tragédiu niesli mimoriadne ťažko a dva roky po Hlinkovi zomrela aj jeho mama Zlatica. „Nevedela sa s tým zmieriť. Prestala jesť, nič ju nezaujímalo a na konci len ležala v posteli. Až jej napokon od žiaľu prasklo srdce,“ zaspomínal si Hlinka starší v minulosti.

S tragickou stratou svojho syna sa nevedel zmieriť ani on. „Bože, to už je päť rokov. Vôbec mi to tak nepripadá. Akoby sa to stalo len pred pár mesiacmi... Stále nechápem, ako to mohol urobiť, ale stalo sa a už to nezmením. Snažím sa zájsť občas medzi ľudí, dať si pivko a posedieť v spoločnosti. Niekedy len tak počúvam. To mi trošku pomáha,“ priznal smutne Mirov otec pre Šport24.sk minulý rok, ako vyzerajú jeho dni. Dnes už je možno so svojou manželkou a synom v hokejovom nebi...