FOTO plávajúcich Popradčanov nájdete TU!

Poprad odštartoval semifinálovú sériu dvoma prehrami v Michalovciach, no po nich prebrali iniciatívu kamzíci a zaslúžene postúpili do finále. Podľa brankára Tomáša Vošvrdu zavážil aj fakt, že jeho spoluhráči mali viac síl než hráči Michaloviec. „Oni sa v sérii proti Trenčínu veľmi zrážali a stálo ich to veľa síl. Keď ich potom naši hráči napádali aktívnym pohybom, tak mali problémy. Z toho sme ťažili a napokon to vyšlo,“ povedala česká opora Popradu.

Michalovce si po stretnutí prebrali bronzové medaily za celkové 3. miesto, zatiaľ čo v šatni domácich prepukli postupové oslavy, ktoré sa však zďaleka neskončili v útrobách štadióna. Domáci hokejisti sa presunuli pred zimák, kde ich už čakali desiatky priaznivcov, ktorí si duel mohli vychutnať maximálne pri televíznych obrazovkách pre pandemické opatrenia.

Oslavy rozhodne neboli „suché“, pretože trojica Marcel Haščák, Dominik Kramár a Mike Dalhuisen sa vykúpala v neďalekom jazere. Mohol za to kapitán Patrik Svitana, ktorý fanúšikom prezradil, že Haščák by mal splniť prehratú stávku. „Haky sa stavil, že keď postúpime a otočíme sériu, prepláva jazero. Tak poďme všetci za ním,“ zakričal dobre naladený kapitán Popradu. Priaznivcom domácich viac nebolo treba a skúsený kanonier sa pobral do vody aj so spomínanými spoluhráčmi, ktorí ho v tom nenechali samého. Za veľkého aplauzu výzvu zvládli bez najmenších problémov.