Do finále sa dostali dvaja najlepší gólmani, teda aspoň podľa štatistík, ktoré hovoria, že Lukáš má 93,81-percentnú úspešnosť zákrokov a Valent 93,44. Nikto iný sa na nich nechytá. Zaujímavé je, že sa obidvaja poznajú, a to aj napriek tomu, že je medzi nimi osemročný vekový rozdiel a Lukáš je z Česka.

FOTO Porovnali sme hokejových a futbalových reprezentantov: V tomto luxuse sa vyvážajú na zrazy!

„Poznáme sa asi tri roky, pretože sme spolu v lete trénovali. Je to výborný chalan a vynikajúci gólman,“ potvrdil Valent z Dukly. „Jasné, sme kamaráti a poviem, že Michal je mimoriadne kvalitný brankár, čo predvádza celú sezónu,“ dodal Lukáš.

Gólman Valent je lídrom vojakov.
Gólman Valent je lídrom vojakov.
Zdroj: TASR

Obidvaja strážcovia svätýň predpovedajú dlhú a napínavú sériu. Vzájomná bilancia tímov je totiž v tomto ročníku vyrovnaná. Tri zápasy vyhrali vojaci a tri barani. „Vieme, že majú kvalitný a široký káder, ale takisto aj to, čo od nich môžeme čakať. Sústredíme sa hlavne na svoj výkon,“ povedal Valent, ktorého doplnil Lukáš: „Dukla hrá podobným štýlom ako my, čiže to bude vyrovnaná séria.“

MÓDNA katastrofa našich reprezentantov: V takýchto outfitoch prišli na hokejový zraz. Tréner Ramsay úplne zabil!

Valent je známy tým, že voľný čas strávi so svojím psom bretónskym stavačom, ktorý sa volá Gryf. Naopak, Lukáš vyhľadáva spoločnosť krásnej priateľky Kamily, či vybehne niekam na prechádzku. „Som rád, že ho mám. Hlavne v ťažkých situáciách, je stále pri mne a je super, že vo voľných chvíľach len tak s ním vybehnem von. Trávim s ním veľa času a je to pre mňa akási mentálna hygiena. Je to parťák do pohody,“ vyjadril sa Valent na adresu štvornohého kamaráta.

Aj český brankár Lukáš patrí k hviezdam súťaže.
Aj český brankár Lukáš patrí k hviezdam súťaže.
Zdroj: TASR

Český brankár to má trochu inak, pretože jeho partnerka má pracovné povinnosti v Česku a nie je pri ňom neustále. „Vždy, keď má čas, príde ma podporiť. Voľný čas však riešim podľa nálady. Buď som s priateľkou, či idem do spoločnosti, ale takisto si rád len tak vyjdem na prechádzku sám."

Môže vás zaujímať:

 

Legendárny Golonka sa opäť pustil do slovenských hokejistov: Nemáme mužstvo, ale trosky!

 

FOTO VIDEO Budete len oči vyvaľovať: Takto oslavuje idol Sagan! Indické tance a striptíz pred fanúšikmi

 

Česká biatlonová kráľovná šokuje: Bola som anorektička a hanbím sa za to!