Slováci si okrem Rakúska v kvalifikácii na olympiádu do Pekingu zmerali ešte sily v piatok s Poľskom a v nedeľu budú čeliť Bielorusku. Najmä pri prvom menovanom súperovi sa dalo čakať, že sa bratislavský zimák znova nezaplní. Tribúny môžu byť pri súčasných obmedzeniach a režime OTP (očkovaní, testovaní a tí, čo prekonali koronavírus) zaplnené na 75 percent, čo je v tomto prípade prakticky vzhľadom na kapacitu štadióna 7 500 fanúšikov. Mnohých však odradili aj ceny vstupeniek, pretože duely Slovákov si pozriete buď za 19, 29 alebo 39 eur, v závislosti od sektora, do ktorého si kúpite vstupenky. 

„Pri cenotvorbe, akú ste nastavili a situácii sa nečudujte, že nie je záujem,“ napísal na Facebooku SZĽH fanúšik Martin a pridal sa k nemu aj Tomáš: „Pokiaľ nedáte deťom zľavu a pýtate 19 eur za najlacnejšiu vstupenku, tak to je prehnané. Dospelí 10, 15 a 20 eur podľa sektora. Dieťa 5 eur a máte vypredané.“ Povedzme si pravdu, mnohí si pri súperoch, akými sú Rakúsko či Poľsko dvakrát rozmyslia, či dajú minimálne za jeden lístok takmer 20 eur.

„Problém je, že mnohí diváci si musia robiť testy a platiť za ne. Z tohto pohľadu je to drahé a nakoniec sa to aj proti Rakúsku odzrkadlilo, pričom z celkovej návštevy bolo ešte asi 300 či 400 fanúšikov práve z Rakúska. Je to strašne málo, absolútne som to nečakal, hoci hral aj futbalový Slovan a v televízii bol tiež ženský volejbal. Navyše sme ani nehrali dobre, síce sme mali zopár šancí, ale tretia tretina bola žalostná,“ povedal pre Šport24.sk legendárny útočník Dárius Rusnák. „Keby som sa mal na to pozrieť z pohľadu otca rodiny, ktorý chce zobrať rodinu na takúto príležitosť a pekný štadión, tak sa mi to zdá trochu veľa. Nepoznám ale dôvody, prečo určili takéto ceny a nechcem to ani kritizovať,“ priblížil svoj pohľad tréner Ján Filc.

SZĽH: S predajnosťou sme spokojní

Ohľadom cien za vstupenky sme oslovili aj samotný zväz. „Cenovú politiku sme nastavovali na základe viacerých faktorov a hlavne jednotne na všetkých súperov. Pôvodne sme mali zámer nasadiť namiesto zápasových „single ticket“ denné vstupenky „day ticket“. Aktuálne opatrenia a požiadavky však vyžadujú, aby mal každý fanúšik na každý zápas osobitnú vstupenku, aby sa bezpečnostná služba vedela kapacitne dopredu pripraviť na kontrolu lístkov a podmienok vstupu. Faktorov ovplyvňujúcich cenu je viacero. Nastavili sme ju preto tak, aby sme vyhoveli požiadavkám vo viacerých smeroch. S predajnosťou sme spokojní. Vstupenky sa predávajú rovnomerne na všetkých cenových úrovniach. Na zápas s Rakúskom prišlo mnoho divákov napriek tomu, že išlo o pracovný deň a o pár metrov vedľa na futbalovom štadióne prebiehal tiež atraktívny zápas. Touto cestou teda ďakujeme fanúšikom, ktorí prišli podporiť slovenskú hokejovú reprezentáciu a pomohli nám získať dôležité body v boji o postup na olympijské hry,“ uviedol hovorca SZĽH Peter Jánošík.