Ešte počas života odchovanca dubnického hokeja sa v médiách špekulovalo, že luxusná vila neďaleko Trenčína, ktorú dal Pavol Demitra postaviť pre svoju rodinu, je na predaj. Manželia tieto dohady vyvrátili. „Sama počúvam takéto reči každý rok a nestíham sa čudovať. Dom v Svinnej rozhodne nechceme predať. Pre nás i pre deti je hotovým rajom a vždy sa doň po príchode z Ameriky tešíme,“ vyjadrila sa pre médiá ešte za života milovaného manžela Mária Demitrová.

Aktuálne zábery na niekdajšie Demitrovo letné sídlo si pozrite vo FOTOGALÉRII!

Rozľahlá vila pod lesíkom bola pre Demitrovcov letným sídlom. So svojimi deťmi Lucasom a Zarou sa tam niekoľko rokov po sebe zdržiavali až do začiatku jesene, kedy sa Palovi začínala sezóna. Luxusná megastavba bola od hlavnej cesty chránená nielen stromami, ale aj rampou s nápisom súkromný pozemok, a tak legendárnemu hokejistovi s jeho najbližšími poskytovala dokonalý komfort a súkromie. Po tragickej smrti hlavy rodiny pri páde lietadla v Jaroslavli však letné sídlo osirelo a vdova Mária sa ho rozhodla predať.

Z jej strany to bol logický krok, keďže už v časoch, keď jej manžel hrával v Rusku a ona bola na Slovensku, sa tam vraj sama bála chodiť. Navyše, náklady na honosnú a rozľahlú vilu, pri ktorej nechýbal tenisový kurt či bazén, a ktorá mala dokonca aj vlastného správcu, boli vysoké. V neposlednom rade jej pripomínala život so zosnulým manželom. V ceste za rýchlym predajom nehnuteľnosti však zo začiatku stálo zdĺhavé dedičské konanie.