Dozorná rada sa jednohlasne rozhodla na odvolaní Lintnera, jeho funkciu dočasne preberie Imre Valášek, ktorý je riaditeľom klubu z Nových Zámkov. Na valnom zhromaždení 21. júla by si mali kluby zvoliť nového šéfa. „Hlavný dôvod odvolania je, že kluby nemajú s Pro-Hokejom uzavreté práva na reklamu. Richard to mal na starosti a upozorňovali sme ho na to,“ povedal jeden z členov dozornej rady Milan Čanky. 

Rozhodnutie o odvolaní Lintnera však nevzniklo na pondelňajšom zasadnutí. Ako priznal šéf hokejovej Detvy Róbert Ľupták, kluby o tejto možnosti diskutovali už dlhšie: „Kluby sa na tom dohodli už na minulom zasadnutí. Okrem nedoriešených práv sme boli nespokojní aj v iných veciach. Možno sme ťažšie komunikovali a možno treba skúsiť niečo nové. Kluby s tým boli stotožnené. Richard nejaké veci nechcel počuť a akceptovať, ale pre hokej urobil veľa práce. My sa s ním chceme rozísť v dobrom, ale chceme viac napredovať.“

Extraligovým klubom tak očividne došla trpezlivosť s „Citrónom“, ako Lintnera prezývajú. Čo si o tomto kroku myslia osobnosti slovenského hokeja? Ich názory si prečítate na ďalších stranách!