FOTO Slafkovského z podujatia nájdete TU!

Slafkovský má za sebou fantastickú sezónu, keď siedmimi gólmi dotiahol Slovensko na olympiáde k historickému bronzu, svoje kvality predviedol aj na svetovom šampionáte a všetko korunoval ako jednotka draftu NHL, keď po ňom z 1. miesta siahol Montreal Canadiens. Nie je teda prekvapením, že košický rodák sa stal Hokejistom roka a ovládol aj dve vyššie spomínané ankety. Na pódium tak vyšiel hneď trikrát a chvíľami už nevedel, komu sa má poďakovať.

„Verím že to je ešte iba začiatok a že ma ešte pozvú na takúto šou,“ perlil na pódiu Slafkovský a jeho slová pobavili aj moderátorov večera Mariannu Ďurianovú s Borisom Valábikom. „Som rád, že som sa pridal medzi držiteľov tejto trofeje. Nevedel som dopredu o jednej kategórii, takže príjemne ma to prekvapilo. Veľa chalanov malo dobrú sezónu, ale áno, aj ja. Toto bola príjemná bodka. Ale treba myslieť na to, čo ma čaká. Najviac si vážim medailu z olympiády, ale aj úspech na Hlinka Gretzky Cupe,“ povedal najmladší víťaz ankety už neskôr novinárom.

Slafkovský prišiel na podujatie v tmavomodrom obleku a každý z prítomných sa s ním chcel odfotiť. Kto robil najlepšiemu hokejistovi za uplynulú sezónu spoločnosť a kto mu pomáhal s trofejami? Viac nájdete v galérii!