Tragédie, ktoré v priebehu niekoľkých dní zasiahli bratislavský klub pôsobiaci v nadnárodnej IHL, otriasli celý Slovenskom a tak skoro sa z nich nespamätá ani Ivo Ďurkovič. „Moja životná zásada je, že netreba zabudnúť, ale treba ísť ďalej. Tieto veci nedokážeme vrátiť a zabrániť im. Pre slovenský šport a rodinu Borisa Sádeckého a Dušana Pašeka je to veľká životná rana. Život však plynie ďalej,“ skonštatoval prezident Bratislava Capitals.

O kolapse Sádeckého na ľade Dornbirnu sa dozvedel iba sprostredkovane. „Na zápasy vonku som nikdy nechodil, sledoval som ich online. V spomínanom stretnutí som videl, že bolo prerušené pre zranenie hráča. Boris napokon zomrel v nemocnici. Je mi ľúto, že vyhasol taký mladý, nádejný a dobrý život, taký skvelý športovec,“ povedal Ďurkovič na adresu Sádeckého, po ktorého smrti si o dva dni vzal život aj viceprezident klubu Dušan Pašek ml. „Uňho nebolo zvykom, že nereaguje na telefonáty a správy, preto sme ho začali intenzívnejšie hľadať už vo štvrtok večer. V piatok som dostal tú veľmi smutnú správu. Bola to ďalšia rana. V živote sa snažím nájsť tú správnu cestu, ale vyplo aj mňa, nevedel som, či mám ísť doprava, doľava, rovno či dozadu. Prerušil som všetku svoju prácu a nevedel som, čo sa okolo mňa a okolo celého klubu deje. Bola to naozaj tragédia.“

Po tragických udalostiach sa klub rozhodol predčasne ukončiť sezónu v IHL. Čo s ním bude ďalej? „Nie sme celkom pánmi situácie, poslali sme oficiálny list na prezídium súťaže, kde sme oznámili, že prerušujeme naše účinkovanie v súťaži, no neodhlásili sme sa. Teraz musíme čakať na ich vyjadrenie a podľa toho sa budeme ďalej riadiť,“ zamyslel sa Ivo Ďurkovič, ktorý nevedel povedať, či prípadný návrat klubu do hokejového diania ovplyvní situácia ohľadom pandémie a opatrení. „Som životný optimista a chcem pevne veriť, že budúci september tieto otázky budú historické a posunieme sa tam, kde sú dnes napríklad Angličania či Američania. Neviem predpovedať, ako to bude, viem len pevne dúfať, že štadióny u nás budú také plné ako v týchto krajinách,“ dodal.