Jej autori ju spolu s kanadským trénerom pokrstili v pondelok v priestoroch kníhkupectva v Bratislave a Ramsay po krste uviedol, že ho teraz budú môcť slovenskí fanúšikovia viac spoznať.

Autobiografia sa na pulty kníhkupectiev dostala 15. novembra a má viac ako 200 strán, ktoré popisujú obdobie od príchodu kanadského trénera v roku 2017. „Ja si myslím, že kniha bude veľmi úspešná. Napovedajú tomu už prvé predaje. Nesmierne si vážime, že sme mali možnosť ísť do takéhoto projektu. Craig je úžasná, jedinečná osobnosť a jeho životný príbeh je nesmierne inšpiratívny,“ začala besedu pred krstom manažérka vydavateľstva Lucia Čarná.

Craig Ramsay s autormi knihy počas jej krstu.
Craig Ramsay s autormi knihy počas jej krstu.
Zdroj: SZĽH Andrej Galica

Prvotná myšlienka o napísaní knihy prišla po úspechu slovenskej reprezentácie na pekinskej olympiáde. „Cítili sme, že musíme niečo urobiť, ale ani sme netušili, že čo. Vedeli sme, že Craig jedného dňa zo Slovenska odíde, ten čas bude musieť prísť a zatiaľ ho, chvalabohu, tlačíme pred sebou. Veľmi sme chceli, aby niečo po jeho odchode zo Slovenska zostalo. Máme veľkú možnosť byť na reprezentačných akciách, dať si s ním jedno dve pivká a porozprávať sa aj neformálne. Príbehy a myšlienky, ktoré on dokáže rozpovedať sú neuveriteľné. Kolega Peter Jánošík prišiel prvý s tým, že by to mohla byť kniha,“ povedal jeden z autorov publikácie Tomáš Kyselica.