Štvorica kmeňových hokejistov HC Slovan Bratislava Boris Sádecký, Patrik Bačík, Marek Hecl (Dukla Trenčín) a Pavol Skalický (Banská Bystrica) totiž po 15. februári mohla nastúpiť iba v drese belasých, no všetci štyria menovaní sa okrem duelov v KHL predstavili aj v Tipsport lige. Podľa Disciplinárnej komisie SZĽH (DK SZĽH) tým porušili predpisy. Šéf ligy Richard Lintner má na vec iný názor. Podľa neho smernica, o ktorú sa opiera DK SZĽH, bola ako súčasť prestupového poriadku zrušená 25. júna 2015.

Legendárny Ľubomír Višňovský EXKLUZÍVNE o problémoch nášho hokeja: O chvíľu nás predbehnú aj Maďari!

Pre toto vznikol medzi ním a DK SZĽH spor. „Súčasný prestupový poriadok takúto prílohu neobsahuje. V praxi to znamená, že sa nemôže použiť smernica, ktorá neexistuje, a všetky ustanovenia týkajúce sa tejto témy v aktuálnom prestupovom poriadku takýto striedavý štart umožňujú až do konca súťažného obdobia (do 30. apríla 2018),“ objasnil pre Plus JEDEN DEŇ šéf Pro-hokeja Richard Lintner.

Podľa Richarda Lintnera je celá kauza nezmysel.
Podľa Richarda Lintnera je celá kauza nezmysel.
Zdroj: tasr

VIDEO Slováci ovládli premiérový All Stars Cup! Tréner Vůjtek vraj nechal Slovákom tisíce eur

„Existencia iných platných predpisov týkajúcich sa tejto témy mi nie je známa. Nikto iný ako kongres SZĽH nemá právo poriadky meniť. Preto sa musíme tým, či to klubom vyhovuje, alebo nie, riadiť. Najviac ma na tejto téme však prekvapuje, koľko energie venujú niektorí zainteresovaní tomu, aby za každú cenu zabránili mladým reprezentantom dohrať sezónu v Tipsport lige, keď to poriadok povoľuje,” vysvetľoval ďalej Lintner dôvody celej kauzy, pre ktorú môže prísť šéf ligy o svoju stoličku.

VIDEO Hviezdy Tipsport ligy bavili fanúšikov v centre Bratislavy: Radivojevič rozosmial všetkých nečakaným trapasom

Medzi hokejovými činovníkmi dokonca zazneli hlasy, ktoré by mali iniciovať pre spomínaný spor aj mimoriadne valné zhromaždenie Pro-hokeja, na ktorom by sa mal problém vyriešiť. Dokonca je možné aj to, že sa celá záležitosť spojí s otázkou, či Richard Lintner zotrvá vo svojej funkcii, alebo nie. „Nemám skúsenosti s odvolávaním riaditeľa pre vydanie stanoviska k predpisu. Pravda je tiež, že mojím odvolaním sa poriadky nezmenia,“ priznal otvorene Lintner.

Rodina by sa potešila

Na otázku, čo ak kluby naozaj budú hlasovať o jeho zotrvaní vo funkcii a odvolali by ho, má Lintner jasnú odpoveď. „V každom prípade by to potešilo moju rodinku, na ktorú mám pre prácu veľmi málo času,“ uzavrel s úsmevom.