FOTO z galavečera Hokejista roka nájdete TU!

Už 45-ročný hokejista po poslednej sezóne v drese New Yorku Islanders stále neoznámil, či s hokejom definitívne končí alebo ešte bude pokračovať. „Zrejme vás sklamem krátkou odpoveďou, ešte sa rozhodujem. Prioritu má rodina,“ povedal ešte počas toho, ako odovzdával cenu najlepšiemu obrancovi.

Potom už priamo novinárom slovenský obor prezradil viac. „Nemám sa kam ponáhľať a využívam čas, ktorý mám. Dúfam, že na rozhodnutie mám ešte čas a keď na to príde, tak verím, že sa rozhodnem správne,“ prezradil Chára. Obranca vyzdvihol najmä svoju rodinu. Aj vďaka nej má rekord v počte odohraných zápasov v NHL spomedzi všetkých obrancov.

„Ja som ten, kto stojí na ľade a dostáva chválu, no najviac mi pomáhajú manželka a deti. Bez nich by som nemal šancu dosiahnuť niečo takéto. Bez ich lásky a podpory by som neodohral taký počet zápasov,“ vyznal sa Chára. Na galavečer prišiel najmä preto, aby podporil Petra Bondru a Žigmunda Pálffyho pri ich uvedení do Siene slávy. Po Bondrovej ďakovnej reči práve Chára spustil potlesk v stoji.

„Slovenskému a svetovému hokeju odovzdali poriadny kus práce. Mal som možnosť ich mať obidvoch ako súperov, ale aj ako spoluhráčov. Hrať s nimi bola obrovská pocta a teší ma, že môžem byť pri ich uvedení do Siene slávy. Je to určite zaslúžené,“ vyzdvihol legendárnych útočníkov.