Dá sa povedať, že už vlani sa popri aktívnej činnosti venoval aj manažérskym povinnostiam, a tak k tejto práci trochu pričuchol. „Teraz je to však oveľa intenzívnejšie, keďže som definitívne skončil s hokejom. Nemám problém byť tam aj tam a sedieť na dvoch stoličkách. Je to zaujímavá robota a mňa to baví,“ priznal Branko pre šport24.sk.

To, že len nedávno ukončil kariéru, možno pokladať za výhodné. Rovnako aj to, že ako športový riaditeľ má hráčov pod palcom aj na ľade ako asistent hlavného kormidelníka Jána Pardavého. „Vidím to teraz z oboch strán. Mužstvo máme prakticky na 90 percent hotové a ja sa tak na tréningoch môžem venovať viac mladým hráčom, ktorých máme v tíme dosť,“ priblížil 38-ročný niekdajší hráč NHL.

„Ten prechod do seniorského hokeja z mládežníckych kategórií totiž nie je jednoduchý. Oni nasadenie a rýchlosť majú, ale treba im vštepovať taktické myslenie. Tam sú najväčšie rezervy,“ vysvetlil Radivojeivič. Nechýbajú mu ostré súboje, kombinácie alebo radosť z gólu? „To nie, veď na ľade som prakticky stále a nemám prečo ľutovať, že som ukončil kariéru. Raz to muselo prísť. A má to aj výhodu, že sa ráno zobudím a nič ma nebolí,“ zasmial sa na záver bývalý reprezentant.

Usmievavý športový riaditeľ
Usmievavý športový riaditeľ
Zdroj: archív B.R.

Rodinu zobral na Floridu

Koniec kariéry vrcholového športovca má aj svetlé stránky. Jedno z nich je viac času pre najbližších. To platí aj na Radivojeviča. „Presne tak, mám čas aj na rodinku. Po sezóne sme si napríklad všetci spoločne užili dovolenku na Floride. A bolo nám fajn,“ poznamenal Branko.

Rodinná pohoda na dovolenke.
Rodinná pohoda na dovolenke.
Zdroj: facebook