Keď odišiel pred dvoma rokmi zo Slovana, pôsobil vo Švajčiarsku a následne znova v KHL. No teraz prišla správa ako hrom – Brust je späť! Miláčik publika sa vrátil do Bratislavy napriek tomu, že už nehrá KHL, ale pôsobiť bude v slovenskej najvyššej súťaži. „Vždy som sa chcel vrátiť späť aj napriek tomu, čo stalo naposledy. Milujem toto mesto a fanúšikov belasých. Skutočne sa tu cítim ako doma a Bratislava je naozaj môj druhý domov. Veď som tu prežil toho veľa za posledné roky, takže som rád, že som späť,“ objasnil krátko po príchode Brust.

Prišiel napriek tomu, že v lete krvopotne vymáhal svoje peniaze spolu s ostatnými hráčmi. „Paradoxne sa naša komunikácia naštartovala, keď sme dohadovali splátkové kalendáre. A bola úplne iná ako v minulosti. Boli sme k sebe veľmi otvorení a tu sa to niekde začalo. Podpísali sme kontrakt a verím, že v tomto duchu budeme aj pokračovať. Inak by som nebol prišiel,“ skonštatoval Barry.

Slovenskú ligu ešte nezažil, pretože keď sem pred rokmi prišiel, Slovan hral v KHL. „Neviem, čo ma čaká, pretože som to nezažil. Ale jedno je pravda, že je tu veľa obrých hráčov, ktorí hrali NHL, KHL, či pôsobili v Čechách. Teším sa preto a už sa prvého zápasu v Košiciach neviem dočkať,“ uzavrel miláčik tribún.