HC'05 Banská Bystrica – DVTK Jegesmedvek Miškovec 2:1 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 30. Ďatelinka (Fafrák, Mistele), rozh. sam. nájazd Fafrák – 53. Magosi (Wehrs, Rokaly). Rozhodovali: J. Tvrdoň, D. Konc st. – Synek, J. Konc ml., vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Biro (B. Bystrica) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov
Banská Bystrica: Vay – Welsh, Ďatelinka, Žiak, Biro, Demo, Petrinec, Roman – Verbeek, Winquist, Mistele – M. Sloboda, Tamáši, Kabáč – Faško-Rudáš, Fafrák, Vašaš - Vybíral, Sojka, L. Lunter
Miškovec: Rajna – Pukka, Kiss, Wolff, Wehrs, Vojtkó, Fazakas – Mattyasovszki, Magosi, Rokaly – Ritó, Osterberg, Flick – Csányi, Miskolczi, Farkas

V prvej tretine mali viac z hry domáci hokejisti, ktorí hrajú v dočasnom domovskom stánku vo Zvolene. Šance však chýbali. Za zmienku stoja tvrdá strela Ďatelinku v presilovke z pravej strany a dorážka Misteleho a potom ešte nebezpečný teč Kabáča. Miškovec hral iba s tromi formáciami. Početná výhoda hosťom nevyšla a v jedinej vážnejšej šanci do prestávky zlyhal Osterberg.

V druhej tretine mohli ísť najprv do vedenia hostia. V presilovke Pukka dobre vystrelil z kruhu, ale brankár HC'05 Vay vytiahol betón. Bystričania rovnako nevyužili presilovku, tiež v nej mali šancu po strele Misteleho a dorážke Fafráka, no Rajna tiež ukázal svoje umenie. Skóre sa zmenilo v polovici stretnutia. Z rýchlej akcie Fafrák z ľavej strany našiel na pravej Ďatelinku, ktorý bez prípravy v pokľaku vystrelil presne – 1:0. Miškovec následne prejavil snahu o vyrovnanie, nachvíľu zatlačil Bystričanov, ale chýbala tutovka. Na opačnej strane bolo vzruchu viac. Pekne sa preštrikoval dopredu Sloboda, no neuspel pred maďarským brankárom. Pohoreli pred ním v presilovke aj Verbeek, Winquist a Ďatelinka. V 35. minúte Verbeek minul odkrytú bránku Rajnu a desať sekúnd pred prestávkou nepretavil do gólu ďalšiu dobrú príležitosť aktívny Mistele.

V tretej tretine sa útoky striedali na oboch stranách, ale strely, ktoré obaja brankári riešili, nepatrili do kategórie nebezpečných. Až v 49. minúte predviedli kvalitnejšie zákroky, Rajna po strele Vašaša z medzikružia a Vay po koncovke Osterberga z dvoch metrov. Bystričania potom mohli zvýšiť vedenie Vašašom, vypálil z medzikružia, no ani on recept na súperovho brankára nenašiel. Hostia odpovedali v presilovke, presadil sa pri pravej žrdi Magosi. Naviedol si puk do bránkoviska a zasunul ho za bývalého spoluhráča v bránke Banskej Bystrice – 1:1. V týchto minútach sa príkladne bojovalo na oboch stranách, oba tímy sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale to sa do konca riadneho času nepodarilo.

V predĺžení nevyužil najprv veľkú príležitosť Pukka, vychytal ho Vay a potom na opačnej strane zamieril Fafrák a len tesne minul ľavý horný roh bránky súpera. I napriek tomu, že sa hralo vo formáte troch proti trom, chýbali vyložené šance a rozhodnutie priniesli až samostatné nájazdy. V nich sa presadil najprv za hostí Flick, no na jeho presný zásah odpovedali vo štvrtej sérii Tamáši a v piatej Fafrák, ten rozhodol o dvoch bodoch pre svoj tím.