HC 05 Banská Bystrica – HK Poprad 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)
Góly: 15. Ganz (J. Sukeľ, Ihnačák), 41. J. Sukeľ (Lamper, Breton), 44. Ihnačák (J. Sukeľ, Faško-Rudáš), 45. Breton (Faško-Rudáš) – 7. Tavi, 26. Svitana (D. Brejčák, Drgoň), 45. Dalhuisen (Tavi). Rozhodovali: Stano, Štefik – Jurčiak, Hercog, vylúčení na 2 min: 2:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, bez divákov.
Banská Bystrica: Gajan - Breton, Crevier-Morin, Jago, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz – Faško-Rudáš, Ihnačák, J. Sukeľ – Lamper, Mlynarovič, Kabáč – Vašaš, Tamáši, Dvorský – K. Gabor, Sojka, Výhonský - Melcher
Poprad: Vošvrda – Drgoň, Ulrych, Seigo, Dalhuisen, D. Brajčák, Višnevskij, D. Brejčák, Hájnik, Kramár – Svitana, Skokan, M. Haščák – Tavi, Preisinger, Handlovský – Matúš Paločko, Bjalončík, Livingston – Mešár, Zagrapan, Marek Hudec

Hostia mali bleskový vstup do stretnutia vo Zvolene, kde majú Banskobystričania v tejto sezóne domovský stánok. Už vo ôsmej sekunde mohol skórovať Skokan, no z pravej strany trafil len žŕdku. Zblízka neuspel v druhej minúte ani jeho spoluhráč Bjalončík, na opačnej strane dvakrát zakončil Sukeľ po protiútoku, no nepokoril Vošvrdu. Viac šancí mali Popradčania, v predbránkovom priestore sa nepresadili Tavi a Preisinger, avšak v siedmej minúte sa predsa len tešil Tavi, keď ťažil s chyby Sukeľa a vystrúhal i peknú kľučku, po ktorej z pravého kruhu účinne vystrelil - 0:1. Podtatranci boli pri chuti, ďalšie možnosti nevyužili Skokan, Brejčák a Hačšák a pykali za to. Lamper najprv po prieniku trafil do žŕdky, no v pätnástej minúte sa už trafil Ganz od modrej čiary a premiérovým gólom medzi mužmi vyrovnal na 1:1.

Druhá tretina sa začala presilovkou Banskej Bystrice a v nej sa skóre mohlo zmeniť. Lamper neuspel zblízka, Ihnačákovi skĺzol puk z hokejky pred prázdnou bránkou a Mlynarovič z dvoch metrov nevyzrel na gólmana "kamzíkov". Gólom sa neskončila ani početná výhoda o dvoch hráčov v podaní domáceho tímu, naopak tešili sa v oslabení Popradčania. Vyšlo im prečíslenie dvoch na jedného, keď Svitana vo voľnom priestore dokonale zužitkoval prihrávku Brejčáka – 1:2. Vyrovnať následne mohol po peknom natlačení sa do bránky až dvakrát Faško-Rudáš. Hokejistov spod Urpína mohla mrzieť aj ďalšia nevyužitá presilovka, v nej sa na opačnej strane dostal do úniku tentoraz Haščák, no Gajan predviedol skvelý zákrok. V jedinej početnej výhode sa nepresadili ani hostia a na konci tohto dejstva nepretavil do gólu dobrú príležitosť znovu v presilovke Lamper.

Tretia tretina sa začala ďalšou početnou výhodou "baranov" o dvoch hráčov v trvaní 64 sekúnd a bola úspešná. Z dorážky vyrovnal na 2:2 Jakub Sukeľ, keď predtým sa to nepodarilo Lamperovi. V 44. minúte vyšla "baranom" pekná kombinačná akcia, na jej konci bol po prihrávke Sukeľa Ihnačák a tréner Popradu Peter Mikula bral oddychový čas. Prešla však len minúta a po rýchlom protiútoku sa tešil z gólu obranca HC'05 Breton – 4:2. Hokejisti spod Tatier odpovedali o 38 sekúnd, ujal sa totiž bekhend Dalhuisena z medzikružia, keď mal Gajan zakrytý výhľad. Hostia vycítili šancu, viac sa tlačili do bránky, ale Bystričania hrozili z brejkov a piaty gól mali na hokejkách Faško-Rudáš s Tamášim. V závere zaujal prienik Brejčáka, no po jeho koncovke puk tesne plachtil nad hornou žŕdkou. A keďže "kamzíci" nevyužili ani presilovku a hru bez brankára v šiestich proti štyrom, prišli o pozíciu lídra.