Čas beží neuveriteľne rýchlo, ale Dušan Pašek ml. nevie na otca ani po 20 rokoch zabudnúť. „V podvedomí ho mám stále. Nie je deň, aby som si na neho nespomenul. Často sa zamýšľam, najmä keď sa dostanem do nejakých situácií, ako by to asi otec riešil alebo čo by mi poradil. Nemal som vzor, otec bol pre mňa hviezdou. Považoval som ho za veľkého borca zo všetkých stránok,“ prezradil Pašek junior.

Tipsport liga: Trenčín kráča do semifinále, Košice odmietli bystrický mečbal a skrotili baranov

O to viac ho zaskočila šokujúca správa, že otec už nežije. „Mal som vtedy len 13 rokov, ale pamätám si všetko. Viem, že mama mi povedala, že otec zomrel. Moja prvá reakcia bola, že či jej otec. Na to mi povedala, že môj. V sekunde sa mi zrútil svet. Bol to najhorší deň môjho života. Dostal som sa z toho len vďaka starým rodičom a mame. Potiahli ma vtedy aj bývalí spoluhráči – Robo Pukalovič a Ivan Dornič mladší. Pamätám si aj veľké gesto Róberta Pukaloviča st., keď Slovan potom získal titul a na ľade mi odovzdal svoju medailu,“ zaspomínal si Dušan. Aj po rokoch má jasno o smrti otca. „Pravdepodobne urobil chybu, ktorá ho stála život, ale že išlo o samovraždu, je podľa môjho názoru úplný nezmysel,“ tvrdí „Ceco“. 

Košičania to po prehre hokejistov poriadne prehnali: Vulgarizmy na Bystricu a Slovan, schytal to aj Lintner

Mama Irma: Samovražde neverím 

Mama Dušana Pašeka Irma (79) sa ani po rokoch nezmierila so smrťou jediného syna. „Pamätám si, že v sobotu sme sa boli pozrieť s Dušanom na zápas jeho syna a potom sme zašli na obed do klubu Slovana. Dušan mal ako vždy dobrú náladu a nič nenasvedčovalo, že by si mal niečo urobiť. Ako matka by som to určite vycítila. V nedeľu mi potom zazvonili funkcionári Slovana s Paľom Mackom a povedali mi, že Dušan je mŕtvy. Že spáchal samovraždu, neverím dodnes, miloval život a žil 24 hodín. Nebolo prekážky, ktorú by nezvládol,“ uzavrela mama Irma.

Súkromné zábery zo života Pašeka staršieho, si môžete pozrieť vo FOTOGALÉRII!

Tipsport liga: Poznáme prvého semifinalistu, víťaz základnej časti to zvládol v najkratšom čase