"Naše očakávania sa nemenia. Myslím si, že môžeme zdolať každého a pokúsime sa o to. Všetci budú hrať rýchlo a tvrdo a ak na nich budeme stačiť a dokážeme útočiť, uspejeme," uviedol Ramsay v pondelok na začiatku zrazu v Bratislave. Tesne pred jeho začiatkom prišlo v dôsledku zranení k trom zmenám v zostave. Petra Čerešňáka, Miloša Romana a Mareka Hrivíka nahradili Mário Grman, Matúš Sukeľ a Maroš Jedlička. "Hrivík sa zranil ešte minulú nedeľu, pripravoval sa na testy, ale nestihol to. Čerešňák sa zranil vo včerajšom zápase pri bloku a Roman mal problémy už dávnejšie. Dúfal som však, že príde," povedal k chýbajúcim hráčom Ramsay.     

"Chceme predviesť čo najlepší hokej a turnaj budeme chcieť určite vyhrať. Teším sa na zápasy pred domácim publikom," uviedol Grman, ktorý s nomináciou nepočítal, ale pri pozvánke na turnaj neváhal. Rovnaký prístup mal aj Jedlička, ktorého kouč zrejme vyskúša na centri. "Super pocit, na týchto hráčov som doteraz pozeral len v televízii. Cieľom je triumf. Centra som už hral, je to zodpovednejší post ako krídlo, urobím maximum," povedal mladý útočník.      

"Máme dobrých centrov, dobré strely, ale nepadajú góly. Musíme na tom pracovať a musíme dorážať puky," povedal tréner k malej streleckej efektivite tímu, ktorá sa ukázala na novembrovom Nemeckom pohári. Rovnakého problému sa obáva aj teraz: "Vždy sa toho trocha obávam. Bežne dokáže pomôcť Hrivík a teraz by to mohol byť Cehlárik. Máme aj Marinčina či Gernáta, ale skórovanie nenechávam na žiadnom hráčovi osobitne."     

Súčasťou nominácie sú aj dvaja nováčikovia, obaja na brankárskom poste - Samuel Hlavaj a Stanislav Škorvánek. Mužstvo absolvuje od pondelňajšieho zrazu do prvého duelu na turnaji tri tréningové jednotky. Vo štvrtok o 18.00 ich čaká prvý súboj s Nórskom, v piatok majú voľno, na programe je duel Nórov s Lotyšmi. V sobotu vyvrcholí domáce podujatie stretnutím Slovenska s Lotyšskom so začiatkom o 13.00 h.