VIDEO Zostrih z priameho prenosu z hokejovej Tipsport ligy: HK Poprad - DVTK Jegesmedvék Miskolc

Sledujte s nami televízny priamy prenos zo zápasu hokejovej TIpsport ligy medzi HK Poprad - DVTK Jegesmedvék Miskolc

HK Poprad - DVTK Jégesmedvék Miškovec 4:5 pp.

Góly: 7. Takáč (Paukovček, Svitana), 37. Karalahti (Zagrapan), 52. Belluš (Macík, Paukovček), 58. Svitana (Mlynarovič) – 9. Harrison (Loiseau, Magosi), 35. Magosi (Loiseau|, 40. Kulmala, 41. Pance (Kiss), 61. Vas (Crawford).Úvodné minúty patrili prekvapujúcu hosťom z Miškovca. K aktívnemu vstupu do zápasu im pomohli dve presilové hry v rýchlom slede za sebou. Somogyi a po ňom ani Pance svoje príležitosti nevyužili. Trest prišiel v 7. minúte počas skrátenej početnej výhody "kamzíkov". Na konci biliardovej kombinácie sa ocitol medzi kruhmi osamotený Takáč, ktorý sa nemýlil - 1:0. "Ľadoví medvedi" z Miškovca však rýchlo odpovedali. Po Magosiho prihrávke sa pred Harrisonom otvorila takmer celá prázdna brána a Nechvátal tak nemal žiadnu šancu. Vedenie mohol na domáce hokejky vrátiť tri minúty pred ochodom na prvú prestávku Takáč, ktoré našiel ideálnou prihrávkou Abdul. Takáč si položil brankára hostí Adorjána, ale prázdnu bránku trestuhodne netrafil. Hra v prostrednej časti kombinačne viazla a bola plná nepresností. Obe mužstvá sa na ľade iba hľadali, Vzrušenie priniesla až situácia z 34. minúty. Karalahtiho nahodenie letiace vysoko vo vzduchu tečoval Zagrapan a následne puk za Adorjána upratal Abdul. Po konzultácii s videorozhodcom ale gól Popradu neplatil pre Zagrapanovu hru s vysokou hokejkou. Miškovec sa dostal do vedenia v 35. minúte. Loiseau našiel Magosiho a ten strelou z prvej nedal Nechvátalovi šancu - 1:2. O dve minúty sa začínalo od znova. Strela fínskeho legionára v službách Popradu Karalahtiho doplachtila až do siete. Minútu pred druho prestávkou sa opäť presadili "ľadoví medvedi". Domáci prepadli v útoku, puk sa šťastne odrazil do stredného pásma, kde si prevzal rozbehnutý Kulmala a po sóle prekonal brankára Popradu. Studená sprcha pre domácich prišla aj na začiatku tretej tretiny. Individuálnym prienikom sa prezentoval Žiga Pance a aj napriek faulu jeho umiestnená strela skončila za chrbátom Nechvátala. Stíhaciu jazdu Popradu odštartoval Belluš priestrelom kapitulujúceho Adorjána. Bellušova strela sa hneď vrátila do hry odrazom od zadnej žrde a tak gól musel potvrdiť videorozhodca. Od 53. minúty "kamzíci" na ľade dominovali. Hostia ich tlaku odolávali iba s vypätím všetkým síl i s prispením šťastia. Vytúžené vyrovnanie zariadil dve minúty pred koncom riadnej hracej doby Svitana - 4:4. V samom závere si ešte hosťujúca lavička vyžiadala oddychový čas. Zápas vyvrcholil v predĺžení. Na konci 61. minúty domáci zle striedali. Po Crawfordovej strele sa puk Nechvátalovi zamotal medzi betónmi a pohotový Vas ho poslal do siete - 4:5. ´

Začiatok online prenosu:
07. 12. 2018, 18:00

POP 4 : 5 MIS

1:1, 1:2, 2:1 - 0:1
Zimný štadión mesta Poprad

Štatistiky:

Góly a asistencie: 7. Takáč (Paukovček, Svitana), 37. Karalahti (Zagrapan), 52. Belluš (Macík, Paukovček), 58. Svitana (Mlynarovič) – 9. Harrison (Loiseau, Magosi), 35. Magosi (Loiseau), 40. Kulmala, 41. Pance (Kiss), 61. Vas (Crawford). Rozhodca: Korba, Kalina – Kollár, Rojík. Diváci: 1 324.

Súpiska POP:

Nechvátal (Pavličko) – Petran, Salija, Fabian (C), Ťavoda, Erving, Karalahti, Česánek – Bondra, Mlynarovič (A), Svitana (A) – Abdul, Zagrapan, Takáč – Belluš, Paukovček, Macík – Kundrík, Heizer, Václav

Súpiska MIS:

Adorján (Vay) – Crawford, Kiss, Szirányi (A), T. Slovák, Göz, Milam – Pance, Vas (A), Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi (C) – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Ritó, Hajós, Vojtkó

Obnoviť

Jedna veľká chyba domácich v striedaní napokon rozhodla o ďalšom bode pre Miškovec. Popradčania sa teda musia uspokojiť aj s jedným bodom.

Ďakujeme za pozornosť.

Koniec zápasu.

60:47 min

Miškovec dal gól!
Hostia bleskurýchlo skórovali. Domáci si nerozumeli v striedaní, dopredu sa sám na bránu rútil Crawford. Nechvátal puk nemal pod kontrolou. Pred bránku ihneď dokorčuľoval JÁNOS VAS a do odkrytej časti skóroval.
Asistencia: Nick Crawford.

60:01 min

Začalo sa predĺženie.

Tretia tretina bola asi hokejovo najzaujímavejšia. Hostia sa najprv dostali do dvojgólového vedenia vďaka zásahu Panceho. Popradčania skóre vyrovnali po góloch Belluša a Svitanu na 4:4. Aj v treťom vzájomnom zápase medzi Popradom a Miškovcom sa teda bude predlžovať.

60:00 min

Tretia tretina sa skončila.

59:25 min

Akcia Mlynaroviča bola zakončená strelou z ľavého kruhu. Puk bol zrazený a smeroval na ochrannú sieť. Oddychový čas si vyžiadal tréner Miškovcu Glen Hanlon.

58:59 min

Magosi sa dostal s pukom medzi kruhy a odtiaľ vystrelil. Nechvátal nemal dlhšiu dobu zákrok, ale aj tak dokázal bezpečne vyraziť strelu hokejkou.

58:39 min

Takáčovi nevyšla prihrávka od zadného mantinelu pred bránu, nestál tam žiaden popradská hráč.

57:43 min

Poprad dal gól!
Domáci vyrovnávajú stav stretnutia a zápas môže ísť aj do predĺženia. Mlynarovičova strela spomedzi kruhov letela na plexisklo, no k odrazenému puku sa dostal PATRIK SVITANA a ten ho okamžite poslal prudkou strelou do brány.
Asistencia: Samuel Mlynarovič.

57:14 min

Erving si počkal na prichádzajúcu prihrávku na modrú čiaru a odtiaľ tvrdo pálil. Pred Adorjánom však výraznejšie neclonil žiaden popradský hráč.

56:30 min

Hostia vyšli s pukom von z obranného pásma, Harrison sa však s ním dostal len k mantinelu. Získal ho Salija, ktorý chcel ihneď pokračovať v akcii.

55:30 min

S blížiacim sa záverom tretiny sa nám hra poriadne rozprúdila a zobudili sa aj diváci, ktorí omnoho hlasnejšie a intenzívnejšie povzbudzujú domácich.

54:58 min

Adorján nemal puk pod kontrolou, Takáč ho vyhrabal odniekiaľ z okolia jeho lapačky, ale následne ho bekhendom poslal len na žrď.

53:31 min

Svitanova prihrávka došla medzi kruhy, kde už bol pripravený Mlynarovič aj so svojou napriahnutou hokejkou. Puk letel vedľa, no domáci cítia momentálne obrovskú šancu na vyrovnanie.

52:47 min

Bondra si spracoval na pravom kruhu a prihrávku a strieľal. Napokon mieril mimo. Porpadčania sú však oveľa aktívnejší a snažia sa streliť aj vyrovnávajúci gól.

51:42 min

Poprad dal gól!
Domáci znižujú stav stretnutia. Macík potiahol akciu dopredu po ľavom krídle a prenechal puk za ľavým kruhom MARTINOVI BELLUŠOVI, ktorý presnou a prudkou strelou trafil zadné brvno v Adorjánovej bráne. Hlavný rozhodca si ešte pre istotu išiel situáciu overiť u videorozhodcu a gól uznal.
Asistencie: Radoslav Macík, Lukáš Paukovček.

51:11 min

Na opačnej strane sa Loiseauovi pred bránkou ukazoval Magosi. Prihrávka však cez Saliju neprešla.

50:53 min

Bondra vykorčuľoval na pravý kruh a odtiaľ zakončoval. Pred Adorjánom stál ešte jeden domáci hráč. Gólman hostí však dokázal strelu vyraziť.

49:45 min

Abdul krížnou prihrávkou našiel Takáča, ktorý vnikol s pukom do útočného pásma, ale cez prvého protihráča nedokázal prejsť.

49:14 min

Česánek pálil od modrej čiary po Macíkovej prihrávke. Strela bola tečovaná a letela na zadný mantinel. Hostia potom vyhodili puk.

48:32 min

Ťavoda napriahol svoju hokejku na modrej čiare a pálil príklepom. Bondra clonil Adorjánovi, ale gólman Miškovca úspešne vytiahol svoju lapačku a puk zachytil.

Dnešné stretnutie sleduje 1 324 divákov.

48:02 min

Nechvátal si stopercentne nebol istý pri strele od Panceho spomedzi kruhov. Vyrazil ju pred seba a potom ju radšej rýchlo prikryl lapačkou.

47:44 min

Zagrapan vykorčuľoval dopredu po pravom krídle a aj vystrelil z kruhu. Jeho zakončenie iba rozvlnilo bočnú sieť.

46:58 min

Bellušova strela spomedzi kruhov smerovala priamo na Adorjánovu hruď. Gólman DVTK pre istotu podržal puk u seba.

46:14 min

Hosťom sa zatiaľ nedarí založiť poriadnu útočnú akciu a udržať sa v útočnom pásme. Domáci brzdia útoky v strednom pásme.

45:56 min

Paukovček si spracoval prihrávku v strednom pásme a šiel už na bránku proti obrancovi. Vystrelil, ale poslal puk len na plexisklo.

45:01 min

Presilová hra pre Miškovec. Marcel Petran dostáva dve minúty za faul lakťom a 10 minút za nešportové správanie.

43:48 min

Svitana to následne od modrej čiary posúval krížom cez pásmo. Puk smeroval k Mlynarovičovi, no popradský útočník ho už nedokázal zužitkovať na strelu z prvej.

43:18 min

Svitana posunul puk Paukovčekovi pred bránku, no ten bol až veľmi blízko pri Adorjánovi, aby mohol zakončiť. Puk prihral radšej späť.

42:49 min

Presilovka pre Poprad. Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Daniel Kiss.

42:34 min

Petran delovkou od modrej čiary nastrelil protihráča, ktorý chcel ihneď vyštartovať za odrazeným pukom, ale Petran ho cez seba jednoznačne nepustil.

42:07 min

Bondrovu riskantnú prihrávku od mantinelu zachytil medzi kruhmi Ritó a ocitol sa v dobrej pozícii, no puk mu preskočil cez hokejku a už zakončiť nestihol.

41:33 min

Bondra nevybojoval puk pri mantineli, no s pomocou Mlynaroviča sa mu to už podarilo a Poprad získal pásmo.

40:44 min

Miškovec dal gól!
Hosťom sa darí nástup do tretej tretiny. ŽIGA PANCE vykorčuľoval od mantinelu smerom medzi kruhy, už bol v páde, no aj tak dokázal strelou švihom prekvapiť Nechvátala.
Asistencia: Daniel Kiss.

40:30 min

Szirányiho strela od modrej čiary smerovala priamo na bránku. Nechvátal mal odkrytý výhľad a puk zachytil do lapačky.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

V prostrednej časti hry sme videli tri góly. V 35. minúte sa presadil Magosi, následne rýchlo vyrovnal Karalahti, ale hostí poslal v závere druhej tretiny do vedenia Kulmala.
Tretia tretina sa začne približne o 19:51.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:07 min

Miškovec dal gól!
Hostia sa znovu dostávajú do vedenia. Takáčovi nevyšla strela od modrej čiary. Puk sa dostal do stredného pásma, vykorčuľoval za ním RASMUS KULMALA, ktorého nezastavil ani Fabian. Kulmala následne prišiel pred bránku a strelou švihom prekonal Nechvátala.
Bez asistencie.

38:37 min

Svitana hľadal na ľavom kruhu voľného spoluhráča, napokon však šiel sám pred bránku. Nedostal sa však k zakončeniu, obranca Miškovca ho v poslednej chvíli obral o puk.

37:56 min

Karalahtimu zrejme po góle chutí. Rozbehol aj ďalšiu akciu po ľavom krídle, jeho následné zakončenie mierilo vedľa brány. Adorján sa však celý stiahol do siete a napokon lapačkou zastavil puk.

37:17 min

Hostia však ihneď chceli odpovedať. Žiga Pance sa dostal na pravý kruh. Nechvátal už bol na kolenách, no napokon útočník DVTK poslal nepresnú strelu.

36:54 min

Poprad dal gól!
Domáci hokejisti vyrovnávajú skóre. Zagrapan obkrúžil bránu a krížnou prihrávkou na modrú čiaru našiel KENIHO KARALAHTIHO, ktorého strela švihom v neprehľadnej situácii prešla popod Adorjánovu lapačku.
Asistencia: Marek Zagrapan.

36:07 min

Magosiho strelu príklepom od modrej čiary sa snažil tečovať Loiseau, ale Fabian mu v tom zabránil. Puk letel mimo brány do rohu klziska.

35:41 min

Svitana si medzi kruhmi nerozumel s Mlynarovičom, poslal mu nepresný puk. Hra potom bola prerušená.

34:35 min

Miškovec dal gól!
Hostia sa dostávajú do vedenia v stretnutí! Akciu potiahol po pravom krídle Loiseau, ktorý sa neunáhlil a za kruhom prenechal puk BÁLINTOVI MAGOSIMU. Jeho okamžitá delovka z prvej preletela ponad Nechvátalovu vyrážačku a rozvlnila sieť.
Asistencia: Alexis Loiseau.

33:39 min

Mlynarovičova strela z ľavého kruhu smerovala popri Adorjánovej bráne. Poprad ešte ostal v útočnom pásme.

33:25 min

Heizer rozbehol akciu cez stredné pásmo a zakončil ju strelou od modrej čiary. Jeho zakončenie smerovalo na betóny gólmana Adorjána.

33:04 min

Strelu Karalahtiho od modrej čiary tečoval Zagrapan na bránku a následne ju už do odkrytej siete dorazil Abdul. Hlavný rozhodca však šiel situáciu konzultovať s videorozhodcom. Gól nebol uznaný kvôli hre vysokou hokejkou, zrejme od Zagrapana. Stav sa teda nemení.

32:08 min

Kiss nahadzoval puk spoza pravého kruhu. Vcelku nedôrazná strela smerovala na Nechvátala, ktorý s jej zachytením nemal problém.

31:35 min

Belluš mohol zo stredného pásma ideálne vysunúť do zakončenia Bondru, no tejto prihrávke podstatne chýbala presnosť.

30:56 min

Galaniszovi nevyšla strela z ľavého kruhu. Puku sa zmocnil Fabian a poslal ho preč aspoň do stredného pásma.

30:04 min

Magosi si spracoval puk na ľavom kruhu. Aj sa mu podarilo zakončiť, Nechvátal jeho pokus vyrazil a domáci sa potom oslobodili.

29:25 min

Presilovku si zahrá Miškovec. Dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou dostáva Martin Belluš.

29:19 min

Jindřich Abdul sa medzi kruhmi otočil smerom na bránu, odtiaľ jeho zakončenie smerovalo do lapačky gólmana DVTK, ktorý ihneď rozohral.

28:48 min

Abdul posunul puk na modrú čiaru Karalahtimu, ktorý vypálil príklepom. Jeho delovka skončila priamo na Adorjánovi.

28:27 min

Ervingovi rozohrávka zo stredného pásma nevyšla. Puk mu z čepele odletel medzi divákov na tribúne.

27:31 min

Vasova prihrávka spoza pravého kruhu smerovala pred bránku, no ako prvý ju zachytil Petran. Ihneď poslal puk preč z obranného pásma.

26:41 min

Ritó posunul puk od zadného mantinelu k ľavému kruhu, kde bol Kulmala, no jeho následná strela smerovala vedľa bránky.

25:07 min

Abdul spoza bránky našiel v dobrej pozícii pred bránkoviskom Takáča, no jeho strela z prvej smerovala priamo na Adorjána, ktorý ju úspešne vyrazil.

25:00 min

Bondra v nasledujúcej akcii posunul puk z kruhu priamo pred bránu, kde sa mu už ukázal Svitana, no z prvej zakončil do pripraveného Adorjána.

24:36 min

Mlynarovičova prihrávka na Bondru nebola presná, puk smeroval na hokejku obrancu Kissa.

23:56 min

Štipľavá strela Panceho spomedzi kruhov mierila na Nechvátalavo rameno a odtiaľ sa puk odrazil do rohu klziska.

23:18 min

Popradčania prežili oslabenie bez ujmy, zvládli ho so stopercentnou kontrolou. Akciu následne po krídle rozbiehal Takáč, posunul puk Abdulovi, no strelecké zakončenie z toho nebolo.

22:07 min

Magosi si nerozumel so svojím spoluhráčom v protiútoku. Salija zastavil puk a Macík ho potom poslal preč.

21:22 min

Ďalšia začínajúca akcia hosťujúceho tímu skončila už v strednom pásme, popradskí hokejisti poslali puk za Adorjána.

20:53 min

Pance prekorčuľoval s pukom rýchlo po pravom krídle a posúval ho potom pred bránku. Zachytili ho však domáci hráči a ihneď vyhodili.

20:33 min

Hostia začnú prostrednú časť s presilovkou. Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Marcel Petran.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

V úvodnej dvadsaťminútovke chýbalo lepšie nasadenie na oboch stranách. Často sa prerušovalo a hra sa kúskovala, čo nebolo dobré ani pre jeden tím. Videli sme však dva gólové momenty, v 7. minúte skóroval Takáč, o dve minúty vyrovnal na 1:1 Harrison.
Druhá tretina sa začne približne o 18:53.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

18:55 min

Karalahtiho delovku od modrej čiary tečoval Zagrapan, no puk usmernil iba tesne vedľa brány. Pri puku sú znovu domáci.

18:27 min

Svitana obkrúžil bránu a dostal sa medzi kruhy. Odtiaľ zakončoval smerom na bránku, Mlynarovič tečoval puk, no iba mimo brány. Adorján vzápätí pokryl puk.

17:20 min

Crawford poslal puk od modrej čiary priamo na bránku. Nechvátal použil svoju lapačku a ihneď rozohral pre spoluhráčov.

16:29 min

Abdul našiel na ľavom kruhu úplne voľného Takáča, ktorý prišiel z druhej vlny. Takáč si spracoval puk, nádherne si položil Adorjána, no zo stopercentnej šance už nedokázal poslať puk do prázdnej brány.

15:34 min

Strela Dávida Bondru z ľavého kruhu smerovala na Adorjánove betóny. Brankár DVTK si s pukom bezpečne poradil.

15:11 min

Fabianova nepresná prihrávka spoza červenej čiary nenašla nikoho. Rozhodcovia odpískali icing a hra sa sťahuje pred Nechvátala.

14:42 min

Salijovu prihrávku z kruhu Kundrík nemohol zužitkovať, ihneď bol totiž pri ňom hráč Miškovca.

13:51 min

Paukovček posunul dopredu Macíkovi, ktorý sa dostal s pukom medzi kruhy, ale odtiaľ mieril mimo brány. Na opačnej strane sme tiež videli strelecké zakončenie. Strela Kulmalu z pravého kruhu ale letela tiež vedľa.

13:14 min

Hostia rozbehli akciu po pravom krídle, k strele z kruhu sa napokon dostal Balázs Somogyi. Jeho pokus skončil bezpečne v Nechvátalovej výstroji.

12:37 min

Ľahké nahodenie Slováka od modrej čiary brankár Nechvátal hokejkou vyrazil. Hra bola prerušená kvôli postaveniu Loiseaua v bránkovisku.

12:14 min

Mlynarovič sa v strednom pásme ponúkol Svitanovi a následne vypálil spomedzi kruhov. Jeho pokus bol tečovaný a letel na plexisklo.

11:15 min

Strelu príklepom Žigu Panceho z ľavého kruhu ideálne zastavil Česánek, ktorý ju hokejkou zblokoval smerom na ochrannú sieť.

10:47 min

Macíkova prihrávka sa od korčule hráča DVTK odrazila medzi kruhy, kde si ju prevzal Martin Belluš, ktorý ihneď pálil. Adorján vytesnil puk na plexisklo.

09:49 min

Zagrapan sa pekne odtiahol od zadného mantinelu, pred bránkou sa vyhol padajúcemu obrancovi a už bol sám pred Adorjánom. Podstatne mu chýbal dôraz v zakončení. Adorján strelu zastavil betónom.

08:44 min

Miškovec dal gól!
Hostia prichádzajú s celkom rýchlou odpoveďou. Magosi potiahol puk do pásma, posunul puk medzi kruhy Loiseauovi, ktorý ho však správne netrafil, no RYAN HARRISON sa z dobrej pozície nemýlil a medzi betóny prekonal popradského gólmana.
Asistencie: Alexis Loiseau, Bálint Magosi.

08:26 min

Erving pokračoval v pohybe po pravom krídle, s pukom zastavil na modrej čiare. Čiarový rozhodca napokon odpískal ofsajd, ktorý bol možno trochu nejasný.

07:44 min

Heizerovo zakončenie spoza pravého kruhu brankár Adorján pohodlne zachytil do svojej lapačky. Po inkasovanom góle určite potreboval takýto zákrok.

07:18 min

Hostia ihneď naďalej pokračujú vo svojej ofenzívnej aktivite. Útok na čele s Galaniszom získal útočné pásmo. Videli sme tam dva puky, ktoré leteli popri Nechvátalovi, ale oba šli mimo brány.

06:34 min

Poprad dal gól!
Domáci využívajú presilovku a dostávajú sa do vedenia. Napriek viacero šanciam hostí využívajú kamzíci svoju veľkú a otvárajú skóre. Paukovček od zadného mantinelu posunul medzi kruhy voľnému SAMUELOVI TAKÁČOVI, ktorý len zamieril k pravej žrdi a strelou popri vyrážačke prekonal Adorjána.
Asistencie: Lukáš Paukovček, Patrik Svitana.

05:43 min

Po Slovákovej strele od modrej mal príležitosť z ľavého kruhu Rasmus Kulmala, ktorý zakončoval spoza obrancu. Práve domáci hráč zblokoval túto strelu.

05:06 min

Po 34 sekundách budú hrať aj domáci svoju prvú presilovku. Nikandrosz Galanisz dostáva dve minúty za držanie.

04:46 min

Nechvátal musel hasiť dalšiu šancu. Vas dal výbornú prihrávku medzi kruhy Pancemu, ktorý len z prvej ťukol do puku a popradský brankár urýchlene použil svoj ľavý betón.

04:08 min

Pance prišiel o puk pri mantineli. Na hokejku ho vzal Karalahti a poslal ho preč cez celé klzisko.

03:40 min

V poradí druhé vylúčenie na domácej strane. Rastislav Václav je dvomi minútami potrestaný za hákovanie.

03:24 min

Miskolczi sa snažil presadiť po ľavom krídle. Popri Salijovi však neprešiel ďaleko, lotyšský obranca ho odstavil od puku na ľavom kruhu.

02:19 min

Balázs Somogyi sa ocitol úplne sám pred bránkoviskom. Prihrávku od zadného mantinelu si nespracoval, ihneď strieľal, no mieril mimo.

01:40 min

Krížna prihrávka Kulmalu na Crawforda bola ťažko spracovateľná. Maďarský tím prišiel o puk a domáci ho pohodlne vyhodili.

01:08 min

Prvú presilovku v stretnutí si zahrajú hostia. Samuel Takáč dostáva dve minúty za faul lakťom.

00:45 min

Samuel Takáč si spracoval prihrávku v strednom pásme, prekorčuľoval medzi kruhy a zakončil. Jeho pokus Adorján vyrazil vyrážačkou.

00:13 min

Hokejisti Miškovca začali z ostra a ihneď sa natlačili pred domácu bránu. Magosi spoločne s Loiseauom boli už pri Nechvátalovi. Popradskí obrancovia im nevenovali náležitú pozornosť a takmer inkasovali.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Na ľadovú plochu už nastúpilo mužstvo Miškovca v červených dresoch. Domáci Popradčania prichádzajú v bielych dresoch. Pred úvodným buly si ešte vypočujeme obe štátne hymny.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Nechvátal (Pavličko) – Petran, Salija, Fabian (C), Ťavoda, Erving, Karalahti, Česánek – Bondra, Mlynarovič (A), Svitana (A) – Abdul, Zagrapan, Takáč – Belluš, Paukovček, Macík – Kundrík, Heizer, Václav

DVTK Miškovec: Adorján (Vay) – Crawford, Kiss, Szirányi (A), Slovák, Göz, Milam – Pance, Vas (A), Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi (C) – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Ritó, Hajós, Vojtkó

Rozhodca: Korba, Kalina – Kollár, Rojík.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu okrúhleho 30. kola Tipsport ligy, v ktorom HK Poprad na domácom štadióne privíta DVTK Miškovec. Stretnutie sa začína o 18:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

HK Poprad
Popradskí hokejisti pokračujú na víťaznej vlne aj po poslednom nedeľňajšom zápase v Detve, i keď tri body sa pod Poľanou nerodili zdanlivo ľahko. Po dvoch tretinách kamzíci jasne viedli 0:4, v poslednej tretine Detva zvýšila obrátky a vcelku rýchlo znížila na 3:4. Popradčania však už nedopustili stratu jasných troch bodov a stav 3:4 udržali dokonca. Predtým otočili dva ťažké zápasy, najprv doma proti Zvolenu, ktorý zdolali 3:2 po predĺžení a predtým aj v Košiciach, kde triumfovali 3:4 tiež po predĺžení. Po utorkovom víťazstve Banskej Bystrice nad Nitrou však boli Podtatranci na základe horšieho skóre odsunutí z vtedajšej tretej na 4. pozíciu, kde majú momentálne 63 bodov, na druhé Košice strácajú dva body a na vedúci Zvolen tri. Pred piatou Nitrou majú náskok päť bodov. Predseda predstavenstva HK Poprad Ľudovít Jurinyi a hlavný tréner Roman Stantien v nedávnom hodnotení pre klubový web uviedli, že sú s momentálnymi výsledkami a tabuľkovým postavením spokojní, takisto aj s predvedenou hrou a aj výkonmi brankárov.

DVTK Miškovec
V danom hodnotení pre popradský klubový web páni Jurinyi a Stantien komentovali aj prínos maďarských mužstiev do našej súťaže a ich prípadné šance na postup do vyraďovacej fázy. Momentálne majú k účasti v play-off nakročené oba maďarské celky. Trochu lepšie je na tom ale práve DVTK Miškovec, ktorý sa v posledných štyroch zápasoch dostal na víťaznú vlnu. Odštartovala prekvapivým, no o to cennejším víťazstvom nad Zvolenom hladko 4:0, následne si „ľadové medvede“ poradili s Detvou 2:3, zdolali Liptovský Mikuláš 0:3 a v poslednom zápase v nedeľu porazili aj Nové Zámky vysoko 6:2. Aj vďaka týmto získaným 12 bodom sa posunuli na aktuálnu 8. pozíciu. S 44 bodmi sa už doťahujú aj na siedmy Trenčín, ktorý zatiaľ nazbieral 49 bodov. Pred deviatym MAC Budapešť má Miškovec vcelku pohodlný osembodový náskok.

Vo vzájomných zápasoch v tejto extraligovej sezóne sa zatiaľ stretnutia hrali vždy dlhšie ako 60 minút. V 8. kole Poprad zdolal DVTK po predĺžení 3:2 a v 19. kole Miškovec doma porazil kamzíkov taktiež 3:2 po predĺžení.

Ako som vyššie spomenul, oba tímy sú na víťaznej vlne, majú dobrú výkonnosť z predošlých zápasov, a tak dúfame, že na nás čaká ďalšie zaujímavé stretnutie. Srdečne vás pozývam k sledovaniu on-line prenosu a prajem pekný športový zážitok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.


Mohlo by vás zaujímať:

Toto fanúšikovia netušili. Veľké odhalenie Sagana v knihe: Koniec kariéry?! Tieto slová šokujú celý svet!

FOTO Nemecký reprezentant je šťastný muž: V posteli mu robí dobre TÁTO krásavica!

FOTO Zo života športových mecenášov: Takto žije majiteľ FC Liverpool!

 

Autor: Šport24.sk
Video
Diskusia