VIDEO Zostrih z priameho prenosu z hokejovej Tipsport ligy: HC´05 iCLINIC B.Bystrica - HC 07 Detva

Sledujte s nami televízny priamy prenos zo zápasu hokejovej TIpsport ligy medzi HC´05 iCLINIC B.Bystrica - HC 07 Detva

HC'05 iClinic B. Bystrica - HC 07 Detva 5:2

Góly: 38. Sýkora (Faille, Marshall), 47. Šťastný (Faille, Kubka), 48. Faille (Asselin), 51. Marshall (Asselin), 54. Asselin (Marshall) - 8. Gašpar, 30. Sládok (V. Fekiač).  Domáci mali čo Detvancom vracať, dvakrát s nimi predtým prehrali a po prvej tretine opäť ťahali za kratší koniec. Síce mali prevahu, no stačilo, aby v 8. min vyrobili pri rozohrávaní z vlastnej tretiny chybu a Gašpar aj pomocou žŕdky a tela brankára Williamsa otvoril skóre. Pri zakončovaní boli 'barani' príliš nerozhodní, už v 2. min Selleck dobre netrafil, v 6. nenašiel správny smer ani bekhend Asselina a v 13. min zasa úplne voľný slabo zakončil. Detvania príliš ofenzívy neukázali, v efektívnosti však dosiahli vysoké číslo. V 14. min ohrozil bránku domácich Ščurko, v 19. Žilka a o pár sekúnd neskôr spálil Ďaloga asi najväčšiu šancu. V 2. tretine sa domáci s výsledkom neprestali zahrávať a aj sa im to vypomstilo. V 30. min forhend Sládeka od modrej skončil v hornom rohu bránky a vcelku zaslúžene. Dovtedy stihli Detvania nevyužiť tri dobré príležitosti, postupne Gašpar, Valent mieriaci do žŕdky a Martin Chovan. V 36. min vďaka Petríkovi zostalo skóre nemenné, keď zlikvidoval dve šance Failleho. Ešte väčšiu však spálil následne Sýkora, pred bránkou úplne osamotený, no mieril nepresne. Detvania sa úporne bránili aj v presilovke ku koncu tretiny a napokon sa neubránili po presnej strele Sýkoru v 38. min z medzikružia. V zápase sa rozhodovalo aj o tom, či séria ôsmich víťazstiev domácich za sebou sa natiahne a či sa naruší aj detvianska so šiestimi prehrami. V tretej tretine najskôr Tibenský na jednej a Varga na druhej strane prinútili brankárov k vážnejším zákrokom, hosťujúceho Petríka prekonal razantnou strelou až Šťastný v 47. min pri signalizovanom vylúčení. O 1:21 min neskôr už domáci viedli, v prečíslení s Asselinom trafil presne Faille a aj on sa postaral o tom, že víťazná šnúra sa natiahla na deväť zápasov. V 51. min si 'barani' upracované víťazstvo poistili po tom, čo pridal ďalší gól zo strednej vzdialenosti Marshall a v 54. ho ešte skrášlil v presilovke Asselin.

 

Začiatok online prenosu:
07. 12. 2018, 17:30

BBY 5 : 2 DTV

0:1, 1:1, 4:0
ZŠ Banská Bystrica

Štatistiky:

Góly a asistencie: 38. Sýkora (Faille, Marshall), 47. Šťastný (Faille, Kubka), 48. Faille (Asselin), 51. Marshall, 54. Asselin (Marshall) – 8. Gašpar, 30. Sládok (Fekiač). Rozhodca: Orolin, Rencz – Šoltés, Kis-Király. Diváci: 2303.

Súpiska BBY:

Williams (Baroš) – Marshall, Nemčík, Sloboda, Biro, Kubka, Ďatelinka, Petrinec – Asselin, Faille, Selleck – Sýkora, Šťastný, Varga – Kabáč, Češík, Gabor – Török, Sojka, Lichanec

Súpiska DTV:

Petrík (Zalivin) – Kuklev, Chovan Mar., Hraško, Sládok, Gachulinec, Fekiač F., Surový, Šimon – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, Fekiač V., Ďaloga – Král, Gašpar, Tibenský – Giľák, Valent, Chovan Mat.

Obnoviť

Máme tu koniec stretnutia, z ktorého si plný bodový zisk odnesie Banská Bystrica, ktorá otočila nepriaznivý stav stretnutia z 0:2 na 5:2. Odo mňa to je na dnes všetko. Ja ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. Z pozície komentátora sa vám hlásil Róbert Gašpárek.

Koniec zápasu.

59:10 min

Domáci hokejisti si záver stretnutia užívajú. Vo vlastnom oslabení sa vybral smerom dopredu Gábor, ktorý sa však po zákroku Jozefa Sládoka k zakončeniu nedostal.

58:09 min

Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Karol Sloboda – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

58:00 min

Do konca tretej tretiny ostávajú posledné dve minúty.

57:08 min

Hostia vyhodili puk z obranného pásma až do toho útočného. Zakázané uvoľnenie z toho nebude, a tak bude mať puk na svojej hokejke domáci hráč.

56:30 min

Hráči Detvy sa dlho motajú vo vlastnej tretine a vyzerá to tak, že sa zápas viacmenej dohráva. Hostia nejavia takmer žiadny záujem smerom dopredu.

55:10 min

Puk v obrannom pásme získal Hraško, ktorý ho okamžite posunul do stredného pásma, aby sa jeho tím dostal z domáceho tlaku.

53:38 min

Banská Bystrica dala gól!
Domáci gólostroj sa nezastavil a je z toho ďalšia využitá presilová hra. O ďalší kúsok sa postaral GUILLAUME ASSELIN, ktorý po prihrávke Benjamina Marshalla vyslal na Romana Petríka tvrdý projektil, na ktorý sa mohol len prizerať. Stav stretnutia je 5:2! Asistencia: Benjamin Marshall.

52:58 min

Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Zdeněk Král – 2 min., sekanie).

52:34 min

Priebeh hry sa nám troška upokojil. Puk má na hokejke Kabáč, ktorý s ním vyčkáva za vlastnou bránou.

51:57 min

Puk sa nachádza v útočnom pásme Banskej Bystrice, kde sa domácim hokejistom podarilo na dlhšiu dobu usadiť.

50:51 min

Banská Bystrica dala gól!
Ladislav Ščurko nepresne rozohrával z vlastnej tretiny. Puk zachytil BENJAMIN MARSHALL, ktorý sa priblížil bližšie k bráne a následne poslal puk až za chrbát bezmocného Romana Petríka. Stav stretnutia je 4:2! Bez asistencie.

50:24 min

Detvania zvýšili útočnú aktivitu. Je vidieť, že z dnešného duelu nechcú odísť bez bodu.

50:08 min

Do obrovskej príležitosti sa dostal Martin Ďaloga, ku ktorému sa dostal odrazený puk. Ten sa snažil doraziť do úplne odkrytej brány, ktorú však nedokázal ideálne trafiť. Puk napokon Stephon Williams zachytil.

49:36 min

Puk sa nachádza za bránou Detvy, kde Viktor Fekiač čaká, kým jeho spoluhráči stihnú prestriedať.

47:49 min

Banská Bystrica dala gól!
Guillaume Asselin našiel v útočnom pásme lepšie postaveného ÉRICA FAILLEHO, ktorý vyslal smerom k bráne tvrdú strelu z prvej. Tá si našla voľný priestor a smerovala až do siete Romana Petríka. Banská Bystrica otočila priebeh stretnutia – 3:2! Asistencia: Guillaume Asselin.

46:23 min

Banská Bystrica dala gól!
Radovan Puliš si v súboji počínal nedovolene za čo hlavný rozhodca avizoval vylúčenie pre tohto hráča. Domáci hrali v šestici, čo aj dokázali využiť. K puku sa v útočnom pásme po prihrávke Érica Failleho dostal ANDREJ ŠŤASTNÝ, ktorý svojou strelou vyrovnal nepriaznivý stav na 2:2. Asistencie: Éric Faille, Branislav Kubka.

45:11 min

Sýkora prihral puk pred bránu, kde sa k zakončeniu dostal Varga. Roman Petrík si na svoje konto pripíše dôležitý zákrok.

44:40 min

Asselin sa pokúsil o individuálny prienik, ale mal už okolo seba príliš veľa brániacich hráčov, ktorí mu zakončiť nedovolili.

43:44 min

Benjamin Marshall sa zbavil brániaceho hráča a dokonca aj zakončil. Na jeho pokus musel Roman Petrík reagovať a puk vytesniť mimo brány.

43:10 min

Puk sa nachádza v obrannom pásme Banskej Bystrice, ale sú to práve hokejisti domáceho celku, kto ho má pevne pod kontrolou.

42:35 min

Už to vyzeralo tak, že sa Sýkora dostane do zlatej príležitosti, ale čiarový rozhodca prerušil akciu pre ofsajdové postavenie.

42:00 min

Hlásateľ oznámil, že na dnešné stretnutie si našlo cestu 2303 platiacich divákov.

41:02 min

Domáci sa dostali do prečíslenia traja proti jednému. Éric Faille však v tejto kombinácií zamrzol a nerozhodol sa prihrať a ani zakončiť. O puk napokon za bránou Detvy prišiel.

40:27 min

Hostia si teraz nerozumeli pri rozohrávke a puk poslali cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude pred bránou Romana Petríka.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Je tu koniec druhej tretiny, v ktorej sme mali možnosť vidieť po jednom góle na oboch stranách, a to znamená, že je Detva aj naďalej vo vedení 2:1. My sa vám opäť hlásime približne o 19:13.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:39 min

Detva pozvala svojho súpera do vlastnej tretiny po tom, čo Viktor Fekiač poslal puk cez všetky čiary do zakázaného uvoľnenia.

39:00 min

Do konca druhej tretiny ostáva posledná minúta.

37:30 min

Banská Bystrica dala gól!
Éric Faille si pri modrej čiare počkal kým sa JÁN SÝKORA uvoľní, aby mu mohol na hokejku poslať strieľanú prihrávku. Puk napokon skončil za bránkovou čiarou Detvy. Využitá presilová hra a stav stretnutia znížený 1:2. Asistencie: Éric Faille, Benjamin Marshall.

37:05 min

Sýkora hľadal pred bránou Failleho, ktorý však jeho prihrávku nečakal. Puk pomaly smeroval až pod lapačku Romana Petríka, ktorý prerušil hru.

36:29 min

Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Jakub Žilka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

36:02 min

Sýkora mohol teraz potrestať chybu defenzívy Detvy po tom, čo ho nechali úplne voľného pred vlastnou bránou. Sýkorovú strelu dokázal Roman Petrík zachytiť.

35:20 min

Faille sa dostal do samostatného úniku. Ocitol sa až zoči-voči gólmanovi, ktorého svojou kľučkou neoklamal a neskóroval.

35:03 min

Faille tvrdo vypálil z pravého kruhu. Strelecký pokus smeroval na Petríkové rameno, ktorým dokázal tento pokus vytesniť.

34:20 min

Pri puku sú hosťujúci hráči, ktorí sa na dlhšiu dobu usadili v útočnom pásme, kde si hľadajú lepšiu streleckú pozíciu.

32:44 min

Gachulinec zakončil od modrej čiary, ale svojím tvrdým projektil len trafil pred ním stojaceho spoluhráča.

32:13 min

Ďaloga si to chystal na strelu, ale v poslednej chvíli k nemu prikorčuloval brániaci hráč, ktorý mu nedovolil zakončiť.

31:01 min

Török sa nikým nestrážený ocitol spoločne s pukom pred bránu Detvy, kde však ho neprepasíroval pomedzi Petríkové betóny.

30:11 min

Roman Petrík schoval puk pod svoju lapačku, a tak sa bude vhadzovať v útočnom pásme Banskej Bystrice.

29:53 min

Detva dala gól!
Viktor Fekiač čistým spôsobom vyhral buly, po ktorom sa na modrej čiare dostal k puku JOZEF SLÁDOK, ktorý presnou strelou rozvlnil sieť. Stav stretnutia je 0:2! Asistencia: Viktor Fekiač.

29:01 min

Ozýva sa piskot z domácich tribún po ďalšej nepresnej rozohrávke domáceho celku. Puk smeroval cez všetky čiary do zakázaného uvoľnenia.

27:17 min

Matúš Chovan zakončil z otočky, ale táto strela nemala potrebnú razanciu, aby vážnejšie ohrozila Stephona Williamsa.

27:00 min

Puk sa ocitol mimo hracej plochy, a tak je hra prerušená. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

26:15 min

Selleck sa dostal k puku pred bránou Detvy, ale nemal dostatok priestoru. Jeho strelu zblokoval jeden z brániacich hráčov.

25:45 min

Peter Valent sa dostal do dobrej príležitosti, po ktorej zazvonila tyč Williamsovej brány. To bola šanca!

25:14 min

V druhej tretine sme zatiaľ nevideli takmer nič zaujímavé. Dúfajme, že sa to čoskoro zmení a my sa dočkáme ďalšieho presného zásahu.

24:53 min

Puk sa nachádza za bránou Detvy, kde ho má na svojej hokejke Viktor Fekiač.

24:05 min

Puk sa dostal do blízkosti Stephona Williamsa, ktorý ho radšej zachytil, aby nedošlo k nejakému ohrozeniu. Nasledovať bude vhadzovanie pred jeho bránou.

23:11 min

Stephon Williams teraz musel po strele domáceho hráča zasahovať, ale bolo to skôr len rekreačné zakončenie, ktoré ho nemohlo vážnejšie ohroziť.

22:40 min

Murček získal puk vo vlastnej tretine a okamžite ho poslal do stredného pásma, aby časť jeho spoluhráčov stihla vystriedať.

21:37 min

Pozorné oko čiarového rozhodcu si všimlo, že sa Rastislav Gašpar ocitol v útočnom pásme skôr ako puk. Ofsajd.

21:02 min

Sýkora sa ocitol s pukom pred bránou Detvy, kde sa prezentoval backhandovým zakončením. Jeho strelu dokázal Roman Petrík vyraziť.

20:41 min

Hostia v plnom počte.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Máme tu koniec prvej tretiny. Tú z hľadiska atraktivity možno označiť ako priemernú. mali sme možnosť vidieť jeden presný zásah z hokejky Rastislava Gašpara a zopár ďalších šancí na oboch stranách. Detva vedie nad Banskou Bystricou po prvej tretine 1:0. My sa vám opäť hlásime približne o 18:19.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:32 min

Domáci hráči sa usadili v útočnom pásme, kde roztočili svoj presilovkový kolotoč.

19:00 min

Do konca prvej tretiny ostáva posledná minúta.

18:41 min

Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Viktor Fekiač – 2 min., podrazenie).

17:45 min

Roman Petrík si pokryl priestor pri svojej ľavej tyčke po strele Marshalla. Stav stretnutia tak aj po tejto strele ostane nezmenený.

16:40 min

Bystričania len vytečovali puk do útočnej tretiny tak, aby z toho nebolo zakázané uvoľnenie. Pri puku je ako prvý Hraško, ktorý čaká na svojich spoluhráčov.

15:55 min

Defenzíva domáceho tímu funguje výborne a svojmu súperovi ponúka len minimum priestoru vo vlastnej tretine.

15:04 min

Faille sa pokúsil prekvapiť gólmana strelou spoza brániaceho hráča. Táto strela smerovala úplne mimo brány.

14:14 min

V zadných radoch teraz skvelo zapracoval Sloboda, ktorý zachytil prihrávku súpera. Banská Bystrica zakladá rýchly protiútok.

13:41 min

Radovan Puliš našiel na ľavej strane lepšie postaveného Ščurka, ktorého strelecký pokus tečoval jeden z brániacich hráčov na ochrannú sieť.

12:04 min

Asselin sa medzi kruhmi šikovne uvoľnil a následne poslal na bránu backhandové zakončenia. S tým si Roman Petrík hravo poradil.

11:32 min

Frederik Fekiač čaká za vlastnou bránou na nových spoluhráčov zo striedačky.

10:34 min

Puk skončil mimo hracej plochy, a tak budeme sledovať vhadzovanie v strednom pásme.

09:38 min

Puk sa nachádza za bránou Detvy, ale sú to práve hráči hosťujúceho celku, kto ho má pevne pod kontrolou.

09:04 min

Domáci hráči si teraz nerozumeli pri kombinácií, vďaka čomu prišli o útočné pásmo. Napriek tomu sú aj naďalej pri puku.

08:27 min

Mali sme možnosť sledovať ďalšie ofsajdové postavenie. Tentoraz sa doň dostal Murček. Nasledovať bude vhadzovanie v strednom pásme.

07:44 min

Domáci borci sa usadili v útočnom pásme, kde si medzi sebou vymieňajú presné prihrávky.

07:09 min

Detva dala gól!
RASTISLAV GAŠPAR priviezol puk do útočného pásma, kde to zobral na seba. Smerom k bráne poslal štipľavú strelu, ktorej sa síce Stephon Williams dotkol, ale nie dostatočne. Puk si našiel cestu až za jeho chrbát. Stav stretnutia je 0:1! Bez asistencie.

06:11 min

Sýkora sa obtočil okolo brány a napokon sa dostal aj do backhandového zakončenia. Jeho strelecký pokus však minul priestor brány.

05:27 min

Asselin sa pokúsil ohroziť bránu súpera individuálnym spôsobom, ale proti dvojici obrancov bol prikrátky a o puk prišiel.

04:40 min

Pri puku sa nachádzal Murček, ktorý prihral puk Ščurkovi. Ten si to už chystal na strelu, ale v poslednom momente o puk prišiel po zákroku brániaceho hráča.

04:19 min

Puk sa dostal až na hokejku Stephona Williamsa, ktorý hral na istotu a radšej ho schoval pod svoju lapačku. Nasledovať bude vhadzovanie po jeho pravici.

03:17 min

Török zakončil od modrej čiary, ale svojou strelou nechal vyniknúť gólmana Detvy, ktorý tento pokus bez problémov vyrazil do bezpečia.

03:00 min

Zaznel hvizd rozhodcu, po ktorom budeme sledovať vhadzovanie pred bránou Romana Petríka. Radovan Puliš vyhodil puk cez všetky čiary do zakázaného uvoľnenia.

02:07 min

Jeden z domácich hokejistov si svoj nábeh do útočného pásma zle načasoval, pretože sa doň dostal skôr ako puk. Ofsajd pre Banskú Bystricu.

01:30 min

Frederik Fekiač nahodil puk na zadný mantinel, ale ako prvý bol pri ňom brániaci hráč.

00:51 min

Puk sa nachádza za bránou Banskej Bystrice, odkiaľ sa Asselin bude snažiť založiť úspešný útok.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Baroš) – Marshall, Nemčík, Sloboda, Biro, Kubka, Ďatelinka, Petrinec – Asselin, Faille, Selleck – Sýkora, Šťastný, Varga – Kabáč, Češík, Gabor – Török, Sojka, Lichanec

HC 07 Detva: Zalivin (Petrík) – Kuklev, Chovan Mar., Hraško, Sládok, Gachulinec, Fekiač F., Surový, Šimon – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, Fekiač V., Ďaloga – Král, Gašpar, Tibenský – Giľák, Valent, Chovan Mat.

Rozhodca: Orolin, Rencz – Šoltés, Kis-Király.

Vážení diváci! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na dohrávku 30. kola Tipsport ligy, kde domáca Banská Bystrica privíta na svojom štadióne Detvu. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

HC 05 ICLINIC BANSKÁ BYSTRICA:

Hokejisti Banskej Bystrice sa po 29. kole nachádzajú na 3. priečke so ziskom 63 bodov. To sa im podarilo dosiahnuť po sedemnástich víťazstvách, štyroch výhrach po predĺžení, štyroch prehier po predĺžení a šesť prehier v riadnom hracom čase. Svojím súperom dovedna nastrieľali 97 gólov a len 67 inkasovali. Aktuálne ťahajú osemzápasovú sériu víťazstiev. Posledné zaknihovali pred zrakmi vlastných fanúšikov v zápase s Nitrou, ktorú zdolali až v predĺžení v pomere 3:2. Víťazný gól vsietil Eric Faille.

HC 07 DETVA:

Pozrieme sa aj na opačnú stranu ligovej tabuľky, kde sídli Detva. Hráči tohto celku v aktuálnom ročníku Tipsport ligy figurujú na nepeknom 11. mieste so ziskom 33 bodov. Na svojom konte majú deväť víťazstiev, jednu výhru po predĺžení, štyri prehry po predĺžení a až sedemnásť prehier v riadnej hracej dobe. Ich skóre je taktiež negatívne, a to presne 78:104. Detvania nedokázali zvíťaziť už šesť zápasov, pričom naposledy sa im to podarilo ešte minulý mesiac so Žilinou, ktorú zdolali 4:3. Naposledy na vlastnom ľade privítali silno hrajúci Poprad. Takmer sa im podaril dokonalý obrat, keď v tretej tretine dokázali vsietiť tri kúsky, ale nič to nezmenilo na veci, že si z tohto zápasu neodniesli ani bod po prehre 3:4.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.


Mohlo by vás zaujímať:

Toto fanúšikovia netušili. Veľké odhalenie Sagana v knihe: Koniec kariéry?! Tieto slová šokujú celý svet!

FOTO Nemecký reprezentant je šťastný muž: V posteli mu robí dobre TÁTO krásavica!

FOTO Zo života športových mecenášov: Takto žije majiteľ FC Liverpool!

 

Autor: Šport24.sk
Video
Diskusia