VIDEO Zostrih z hokejovej Tipsport ligy: Detva rozdrvila Nové Zámky, hostia nestrelili nai gól

Zostrih z hokejovej Tipsport ligy medzi Detvou a Novými Zámkami.

HC 07 Detva - MHC Nové Zámky 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Góly: 14. Gachulinec (Surový, F. Fekiač), 24. Hraško (Sládok), 31. Hodgson (Žilka, Fekiač), 40. Tibenská (Gašpar), 47. Murček (F. Fekiač, Puliš). Rozhodovali: Goga, Rencz, Muzsik, Kollár, vylúčení: 4:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 584 divákov.

Zostavy:

HC 07 Detva: Zalivin – Betker, Mar. Chovan, Hraško, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Jendroľ, Šimon - Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Hodgson – Král, Gašpar, Tibenský – Mat. Chovan, Valent, Surový

HC Mikron Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hain, Hatala – Rogoň, Hruška, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Šimun – Bajtek, Urban, Pospíšil – Henderson, Fábry, Jurík

Úvodná tretina priniesla vyrovnaný hokej bez väčších gólových príležitostí. Ako prví mohli otvoriť skóre domáci, keď v 11. minúte našiel Puliš ideálne Murčeka, ale ten netrafil priestor Košarišťanovej brány. Vzápätí Novozámčania darovali Detve výhodu presilovej hry po faule Haina, ale pozornou hrou v obrane neumožnili Detve usadiť sa v útočnej tretine. Paradoxne v závere presilovej hry mohli skórovať oslabení hostia, keď sa pred Zalivinom ocitol osamotený Pospíšil, ale jeho strelu domáci brankár vyrazil nad bránku. Detva sa dočkala otváracieho gólu v 14. minúte, keď nahodený puk Gachulinca skončil až v Košarišťanovej bránke.

Úvod druhej tretiny priniesol obojstranné vylúčenie po pästnom súboji F. Fekiača s Bajtekom. Väčší priestor na ľade využili lepšie domáci, Sládok si na konci 24. minúty vymenil puk s Hraškom a ten strelou od modrej zvýšil na 2:0. V 31. minúte mohli znížiť hostia, ale najskôr Bajtek a po ňom ani Pospíšil nedokázali prekonať výborne chytajúceho Zalivina. Na opačnej strane V. Fekiač prihral na Žilku, ten našiel Hodgsona, ktorý strelou z prvej zvýšil už na 3:0 a vyhnal z bránky Košarišťana. V závere tretiny sa rútil na Zalivina osamotený Henderson, ale ani jemu sa nepodarilo streliť dôležitý gól a znížiť stav stretnutia. 17 sekúnd pred záverečným klaksónom sa rútil na bránku Nových Zámkov Rastislav Gašpar, presne načasovanou prihrávkou našiel na opačnej strane Tibenského, ten strelou pod brvno prekonal Kristína a uzavrel priebežné skóre stretnutia na 4:0 pre Detvu.

Do poslednej tretiny nastúpili domáci hokejisti opäť útočne a prinieslo im to gól Murčeka na 5:0 už v 46. minúte. Vytúžený gól Novým Zámkom neprinieslo ani vylúčenie Hodgsona, v ktorom si nedokázali vytvoriť žiadnu lepšiu streleckú príležitosť. V 55. minúte zazvonila žrď po Dundáčkovom nahodení a na opačnej strane nepochodil vo vyloženej šanci Murček. Detvania si v závere svoj náskok ustrážili a tešili sa z vysokého víťazstva.

Začiatok online prenosu:
06. 01. 2019, 17:30

DTV 5 : 0 NZM

1:0, 3:0, 1:0

Štatistiky:

Góly a asistencie: 14. Gachulinec (Surový, Fekiač F.), 24. Hraško (Sládok), 31. Hodgson (Žilka, Fekiač V.), 40. Tibenský (Gašpar, Chovan Mar.), 47. Murček (Fekiač F., Puliš). Rozhodca: Goga, Rencz – Kollár, Muzsik – Majling (video).

Súpiska DTV:

Súpiska NZM:

Obnoviť

V záverečnej časti sme videli len jeden presný zásah, o ktorý sa v 47. minúte postaral Michal Murček. Detva sa tak teší z troch bodov a víťazstva v pomere 5:0. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok večera.

Koniec zápasu.

59:58 min

Záverečné sekundy už nič zaujímavého nepriniesli a tak si domáci hokejisti pripíšu ďalšie dôležité víťazstvo.

59:23 min

Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Hodgson – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

58:24 min

Prebiehajú nám záverečné minúty tohto stretnutia a vypadá to tak, že si Zalivin pripíše prvé čisté konto v tejto sezóne.

56:27 min

Zalivin sa teraz radšej rozhodol prikryť nahodenie od Dundáčeka a oba celky tak na ľad môžu poslať čerstvé sily.

55:34 min

V závere zápasu sú opäť aktívnejší domáci hokejisti, ktorí sa snažia o strelenie šiesteho gólu.

54:39 min

Murček mohol pridať šiesty presný zásah, no jeho bekhendová kľučka neprekvapila Kristína, ktorý dokázal včas zasiahnuť betónom.

53:40 min

Sládok skúsil nahodiť puk od modrej čiary, no pred Kristínom nedokázal nikto v domácom drese puk tečovať.

52:42 min

V týchto momentoch sú pri puku domáci hokejisti, ktorí však držia puk za vlastnou bránou a pochopiteľne sa nikde neponáhľajú.

51:36 min

Domáci v plnom počte.

50:11 min

Nasleduje druhá presilová hra hostí, ktorí sa okamžite dokázali usadiť v útočnom pásme, no Zalivina nedokázali zatiaľ ohroziť.

49:36 min

Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Hodgson – 2 min., podrazenie).

48:39 min

Hostia sa snažia aspoň o čestný zásah, no proti je domáca obrana ako aj výborne chytajúci Zalivin.

47:35 min

O víťazovi tohto zápasu je tak po piatom góle domácich už rozhodnuté a dá sa očakávať, že sa tento duel bude už iba dohrávať.

46:11 min

Detva dala gól!

Domáci strieľajú už piaty gól v tomto stretnutí. MICHAL MURČEK si dobre počkal na odrazený puk pred bránkoviskom, kde aj s kúskom šťastia dokázal puk nasmerovať za chrbát Kristrína.
Asistencia: Frederik Fekiač, Radovan Puliš.

44:56 min

Jurík sa dokázal uvoľniť v útočnom pásme, no jeho strela spomedzi kruhov nebola presná a skóre sa tak meniť nebude.

43:36 min

Hostia si teraz nerozumeli pri rozohrávke a je tu tak ďalšie z množstva zakázaných uvoľnení. Vhadzuje sa po ľavej ruke Kristína.

42:48 min

Puk sa teraz dostal mimo výhľad rozhodcov a hra sa tak presunie do stredného pásma, kde sa bude vhadzovať.

41:45 min

Na opačnej strane klziska puk vybojoval Tibenský, no v poslednom momente mu ušiel a Kristín tak nemusel zasahovať.

40:51 min

Zbořil si dobre nakorčuľoval do útočného pásma, kde to skúsil strelou spoza obrancu, no Zalivin bol pripravený.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine sme videli tri presné zásahy, o ktoré sa postali hokejisti Detvy. Postupne sa dokázali presadiť Peter Hraško, Hayden Hodgson a Jozef Tibenský.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:43 min

Domáci pokračujú v streleckej kanonáde. JOZEF TIBENSKÝ dostal ideálnu prihrávku pred bránkovisko od Gašpara, odkiaľ už nemal problém trafiť odkrytú bránu hostí.
Asistencia: Rastislav Gašpar, Martin Chovan.

38:45 min

Hra sa v týchto momentoch prelieva z jednej strany na druhú a obaja brankári tak musia byť v neustálom pozore.

37:31 min

Zbořil mohol v samostatnom úniku streliť prvý gól hostí, no s jeho zakončením si dokázal poradiť Zalivin, ktorý teraz podržal svoj celok.

36:39 min

Tibenský sa snažil natlačiť pred Kristína, no po tvrdom súboji sa ocitol na ľadovej ploche. Rozhodca však mal na celú situáciu dobrý výhľad a vylučovať sa nebude.

35:32 min

35:07 min

Opäť výborná defenzívna činnosť domácich hokejistov, ktorí dokázali poľahky dostať puk von z vlastného pásma.

34:12 min

Prvú presilovú hru v tomto duely si zahrajú aj hostia, no tí sa zatiaľ nedokázali usadiť v útočnom pásme, ale naopak sa musia brániť.

33:32 min

Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Sládok – 2 min., hrubosť).

32:41 min

Tempo hry po strelenom góle trocha upadlo a hostia budú musieť výrazne zvýšiť svoju aktivitu ak sa chcú vrátiť späť do zápasu.

31:25 min

Kristín si hneď pripísal prvý zákrok, keď sa domáci dostali po vyhratom buly k strele od modrej čiary.

30:55 min

Striedanie v tíme HC Mikron Nové Zámky: z ihriska odchádza Košarišťan, prichádza Kristín.

30:55 min

Domáci strieľajú už tretí gól v tomto stretnutí. HAYDEN HODGSON dostal prihrávku spoza brány a strelou spomedzi kruhov vymietol horný roh Košarišťanovej brány.
Asistencia: Jakub Žilka, Viktor Fekiač.

30:22 min

Za nami je už polovica riadnej hracej doby a domáci hokejisti si aj naďalej držia dvojgólové vedenie. Šancu na strelenie kontaktného gólu teraz trestuhodne premrhal Štrauch, ktorý sa ocitol osamotený pred Zalivinom.

29:17 min

Séria zakázaných uvoľnení v podaní hokejistov Nových Zámkov a hra sa tak opäť presťahuje pred Košarišťana.

28:43 min

Chovan sa snažil nájsť pred bránkoviskom úplne voľného Valenta, no ešte pred ním dokázal zasiahnuť obranca hostí a Košarišťan tak nemusel zasahovať.

27:05 min

Žilka sa dostal na dvakrát do zakončenia spoza kruhov, no Košarišťan bol tentokrát pozorný a dokázal puk vyraziť do rohu klziska.

26:10 min

Hostia si teraz nerozumeli pri rozohrávke a previnili sa zakázaným uvoľnením. Hra sa tak presťahuje späť pred Košarišťana, kde sa bude vhadzovať.

25:48 min

Veľa nepresností na oboch stranách a tak sa hrá predovšetkým za bránkami oboch celkov.

24:45 min

Po jednom zo súbojov sa na ľadovej ploche ocitol brankár domácich Zalivin, no ten po krátkom ošetrení bude môcť pokračovať v tomto stretnutí.

23:53 min

Domáci zvyšujú náskok na rozdiel dvoch gólov. PETER HRAŠKO sa dostal k strele od modrej čiary a tento pokus sa zastavil až v sieti Košarišťanovej brány.
Asistencia: Jozef Sládok.

23:14 min

Veľká chyba Martina Chovana vo vlastnom pásme, no hostia toto zaváhanie nedokázali potrestať a skóre tak ostáva nezmenené.

22:16 min

Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Fekiač F. – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Bajtek – 2 min., hrubosť).

22:09 min

Gachulinec si počkal na odrazený puk, no z dobrej pozície medzi kruhmi trafil len jedného z obrancov hostí.

21:16 min

Hostia majú lepší vstup do druhej tretiny, keď sa dokázali usadiť v útočnom pásme, no ohrozenie Zalivina z toho nebolo.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

V prvej tretine sme videli len jeden presný zásah, o ktorý sa v 14. minúte postaral Daniel Gachulinec.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:58 min

Záverečná minúta už nič zaujímavého nepriniesla a do šatní tak môžu ísť spokojnejší domáci hokejisti, ktorí boli v úvodnej časti lepším celkom.

18:36 min

Fábry sa snažil vybojovať puk za bránou domácich, no proti presile obrancov Detvy nemal šancu na úspech.

17:39 min

Ďalšia snaha domáceho celku je zastavená čiarovým rozhodcom, ktorý si všimol ofsajdového postavenia a hra sa tak presunie do stredného pásma.

16:24 min

Detva sa v týchto momentoch dokázala usadiť v útočnom pásme, no ich zakončenia si nenašli cestu medzi tri žrde Košarištanovej brány.

14:35 min

Domáci sa tak ujímajú vedenia a treba povedať, že zaslúžene, kedže sú v prvej tretine jasne lepším celkom.

13:46 min

Domáci otvárajú skóre tohto stretnutia. DANIEL GACHULINEC dostal prihrávku medzi kruhy odkiaľ poslal nie príliš prudkú strelu, ktorá však zaskočila Košarišťana.
Asistencia: Maroš Surový, Frederik Fekiač.

13:40 min

Hostia sa dokázali ubrániť iba za cenu zakázaného uvoľnenia a hra sa tak presťahuje späť pred Košarišťana, kde sa bude vhadzovať.

12:56 min

Hostia v plnom počte.

12:19 min

Hostia v týchto momentoch zlepšili defenzívnu činnosť a hneď dvakrát dokázali poslať puk cez všetky čiary, čím získali cenné sekundy.

11:41 min

Prvú presilovú hru v tomto zápase si zahrajú domáci hokejisti, ktorí sa okamžite usadili v útočnom pásme, no Betkerova strela od modrej čiary skončila iba v lapačke Košarišťana.

10:56 min

Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Hain – 2 min., nedovolené bránenie).

09:47 min

Za nami je prvých desať minút tohto stretnutia, v ktorom sú zatiaľ aktívnejší domáci hokejisti, no zatiaľ tomuto duelu chýbajú vyložené šance.

08:03 min

Prvá veľká šanca v tomto stretnutí, ktorú mali domáci hokejisti, keď Hodgson pred bránkoviskom dobre tečoval nahodený puk, no ten len tesne míňa bránu hostí.

07:44 min

Puliš sa dokázal uvoľniť za bránou hostí, no jeho spätná prihrávka nenašla nikoho v domácom drese a Detva tak prichádza o útočné pásmo.

06:19 min

Hraško dobre nahodil puk od modrej čiary, ktorý sa ešte domáci snažili tečovať, no Košarišťan si dal pozor a puk dokázal prikryť.

04:47 min

Hostia sa teraz dokázali na dlhší čas usadiť v útočnom pásme, no tam si nevypracovali dobrú streleckú pozíciu a tak sa skóre meniť nebude.

03:09 min

Na opačnej strane klziska to od modrej čiary vyskúšal tvrdou strelou Andersons, no Zalivin na toto zakončenie videl a puk poľahky chytil.

02:15 min

Surový sa okamžite po vyhratom buly dostal k strele spoza kruhov, no v dobrej pozícii nedokázal namieriť presne.

01:29 min

Gašpar sa dostal k strele spoza obrancu, ktorá narobila mierne problémy brankárovi hostí, ktorý však dokázal puk vyraziť na ochrannú sieť.

00:35 min

Ščurko si nakorčuľoval do útočného pásma, kde to skúsil strelou švihom, no toto zakončenie končí v lapačke pozorného Košarišťana.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Oba celky už nastupujú na ľadovú plochu a zápas sa tak o malý okamih začne.

Úvodné zostavy:

HC 07 Detva: Zalivin (Petrík) – Chovan Mar., Betker, Sládok, Hraško, Fekiač F., Gachulinec, Šimon, Jendroľ – Ščurko, Murček, Puliš – Hodgson, Fekiač V., Žilka – Tibenský, Gašpar, Král – Surový, Valent, Chovam Mat.

HC Mikron Nové Zámky: Košarišťan (Kristín) – Kudla, Andersons, Zaťko, Dundáček, Novák, Ordzovenský, Hatala, Hain – Štrauch, Hruška, Rogoň – Šimun, Zbořil, Ručkay – Pospíšil, Urban, Bajtek – Jurík, Fábry, Henderson

Rozhodca: Goga, Rencz – Kollár, Muzsik – Majling (video).

Vitajte pri tomto online textovom prenose. Na rade je už 39. kolo Tipsport Ligy, v ktorom proti sebe nastúpia celky HC 07 Detva a HC Mikron Nové Zámky. Začiatok tohto stretnutia je naplánovaný na 17:30.

HC 07 Detva:
Domáci v 40 stretnutiach tejto sezóny dokázali vybojovať 48 bodov za 15 výhier a 25 prehier so skóre 105:132. To im aktuálne stačí na 9. miesto v tabuľke. V minulom kole cestovali do Miškovca, kde dokázali zvíťaziť v pomere 2:1. Bodovo tento celok tiahne Puliš, ktorý dokázal nazbierať už 36 kanadských bodov (9G – 27A). Detva na domácom ľade dokázala z 21 stretnutí nazbierať iba 22 bodov a preto sa aj v tomto duely budú snažiť napraviť túto nepriaznivú bilanciu.

HC Mikron Nové Zámky:
Hostia majú v doterajšom priebehu sezónny bilanciu 19-4-3-14 so skóre 107:93. S 68 bodmi sa tak nachádzajú na 6 pozícii. V minulom kole doma privítali Zvolen, ktorému však podľahli tesne 4:3. Najviac bodov z tohto celku dokázali nazbierať Adam Zbořil (16G – 10A) a Andreas Štrauch (12G -14A). Na ľade súperov dokázali z 20 stretnutí vybojovať 29 bodov a aj v tomto duely si budú chcieť pripísať nejaký ten bod.

Kurzovým favoritom sú hokejisti Nových Zámkov, ktorí v Detve naposledy zvíťazili v pomere 3:1.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Autor: Šport24.sk, TASR