VIDEO Zostrih z hokejovej Tipsport ligy: Liptovský Mikuláš obrat nedokonal, Miškovec rozhodol v závere

Zostrih z hokejovej Tipsport ligy medzi Miškovcom a Liptovským Mikulášom.

DVTK Miškovec - MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Góly: 20. Crawford (Somogyi), 47. Göz (Harrison), 57. Pance (Galanisz, Slovák) - 41. Nádašdi (Fereta, Tamáši), 49. Kurali (Richard Huna, Suchý). Rozhodovali: Lokšík, Kalina - Orolin, D. Konc ml., vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1015 divákov

Zostavy:

DVTK Miškovec: Vay – Kiss, Crawford, T. Slovák, Szirányi, Milam, Göz, Láda – Kulmala, Galanisz, Pance – Magosi, Louiseau, Harrison – Somogyi, Miskolczi, Vojtkó - Lövei

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislicyn – Suchý, Kurali, Bača, Nádašdi, Mezovský, Lenďák, Fereta, Nemec – Richard Huna, Róbert Huna, Kriška – Uram, Tamáši, R. Varga – J. Sukeľ, Piatka, Števuliak – Žiak, Uhrík, Oško

Ako prví mohli inkasovať hostia z Liptovského Mikuláša, ale Kriška zastúpil brankára Kislicyna a vyrazil puk na bránkovej čiare. Miškovec sa predsa dočkal ešte pred prvou prestávkou. Somogyi našiel voľného Crawforda, ktorý bez ťažkostí šesť sekúnd pred klaksónom otvoril skóre.

V druhej tretine si ani jeden tím nevypracoval výraznejšiu príležitosť, v závere sa dostali do prečíslenia domáci, ale Vojtkó šancu spálil.

Hosťom sa podarilo vyrovnať v úvode záverečnej časti hry. Nádašdi vystrelil z modrej čiary a puk doplachtil poza chrbát Vaya. Liptáci sa však dlho netešili, v 47. min sa dostal pred bránku Göz a nepomýlil sa - 2:1. Mikulášu sa podarilo vyrovnať aj druhýkrát, v presilovke sa presadil Kurali. Napokon však všetky body ostali v Maďarsku. V 57. minúte strelil rozhodujúci gól Pance. Liptovský Mikuláš prehral tretí zápas za sebou a v tabuľke Tipsport ligy je jedenásty, Miškovec je ôsmy.

Začiatok online prenosu:
06. 01. 2019, 17:30

MIS 3 : 2 LMI

1:0, 0:0, 2:2
Ice rink DVTK (Miškovec)

Štatistiky:

Góly a asistencie: 20. Crawford (Somogyi), 47. Göz (Harrison), 57. Pance (Galanisz, Slovák) – 42. Nádašdi (Fereta, Tamáši), 49. Kurali (Huna, Suchý). Rozhodca: Peter Lokšík, Ondrej Kalina – Michal Orolin, Daniel Konc – Rudolf Lauff. Diváci: 1015.

Súpiska MIS:

Súpiska LMI:

Obnoviť

Domáci v dnešnom zápase trikrát viedli, hostia síce dvakrát dotiahli, no posledné vyrovnanie nedokázali dokonať, a tak všetky body zostávajú u našich južných susedov. Dnešný duel sa niesol vo viac než vyrovnanom duchu, no šťastnejší dnes pôjdu domov hráči domáceho tímu. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť.

Koniec zápasu.

59:59 min

Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ri. Huna – 2 min., podrazenie).

59:29 min

Puk končí na ochrannej sieti, a tak je hra opäť prerušená.

59:02 min

Anton Kislitsyn je už na lavičke, a teda hostia hrajú aktuálne 6 na 4.

58:20 min

Hostia sú natlačení v pásme súpera, kde aktuálne vytvárajú veľký tlak.

57:56 min

Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Pance – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).

56:39 min

Miškovec dal gól!
Gól strelil ZIGA PANCE. Asistencie: Nikandrosz Galanisz, Tomáš Slovák.

56:07 min

Vhadzovanie pred bránkou Miškovcu vyhrávajú domáci, a tak eliminovali nebezpečenstvo.

55:09 min

Domáci sú už značne vysilení, pretože hrajú len na 3 formácie.

53:39 min

Puk teraz lieta zo strany na stranu, keď často mení svojho majiteľa.

52:30 min

Róbert Huna mohol poslať svoj tím prvýkrát do vedenia, no proti bol pozorný Ádám Vay.

51:57 min

Miškovčania sú v posledných sekundách veľmi aktívni.

50:00 min

Záverečných 10 minút riadnej hracej doby je už v plnom prúde.

48:53 min

Liptovský Mikuláš dal gól!
Gól strelil MÁRIO KURALI. Ten aj s dávkou šťastia dokázal prepasírovať puk za chrbát domáceho brankára. Asistencie: Richard Huna, Radoslav Suchý

48:36 min

Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Somogyi – 2 min., sekanie).

48:10 min

Vojtkó predviedol výbornú prácu, po ktorej musel byť Kislitsyn, aby neprišlo k ďalšej zmene stavu.

47:00 min

Magosi to vyskúšal z väčšej vzdialenosti, no moc práce Kislitsynovi nenarobil.

46:05 min

Ako dážď z čistého nebola strelil gól BALÁZS GÖZ, ktorý dostal peknú prihrávku pred bránku a z prvej pekne namieril k tyčke. Asistencia: Ryan Harrison.

45:28 min

Zakázané uvoľnenie, po ktorom sa hra presunie pred bránku Miškovca.

44:14 min

V záverečnej tretine sa začala hra kúskovať, a tak nemôžeme vidieť súvislejší tlak jedného alebo druhého tímu.

43:39 min

Domáci hokejisti sa v dnešnom zápase už po niekoľkýkrát vystavili ofsajdu.

42:38 min

Domáci mohli ísť opäť do vedenia, no Harrison zlyhal na plnej čiare, keď trestuhodne triafa len vedľa

41:13 min

Gól strelil TOMÁŠ NÁDAŠDI, ktorý síce prekvapujúco, ale napokon úspešne prestreľuje všetko čo mu stálo v ceste. Asistencie: Samuel Fereta, Alex Tamáši.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

V prostrednej tretine sme gól nevideli. Stav je teda stále najtesnejší, a tak sa do záverečnej tretiny máme rozhodne na čo tešiť.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

38:59 min

Záverečná minúta prostrednej tretiny je už v plnom prúde. Uvidíme či sa dokáže jednému z tímov opäť streliť gól v záverečných sekundách.

37:18 min

Po chybe sa rútili domáci 2 na 1. Všetko vzal do rúk Vojtkó, ktorý tvrdou ranou bránku netriafa.

35:29 min

Domáci sa opäť oslobodzujú, a tak z tejto presilovej hry pravdepodobne už nič nebude.

35:04 min

Liptáci už točia svojho súpera, kde ostreľujú bránku súpera, no zatiaľ neúspešne.

34:27 min

Miškovec sa dokázal oslobodiť cez všetky čiary, a tak sa z početnej nevýhody odrátalo pár cenných sekúnd.

33:44 min

Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Galanisz – 2 min., nedovolené bránenie).

33:19 min

Kriška a ani Fereta nedokázali prekonať zatiaľ stopercentného Vaya.

32:33 min

Ádám Vay výborne prečítal celú situáciu a vykorčuľoval z bránky, kde puk chytá.

31:03 min

Loiseau nevedno či strieľal, alebo nahrával, no výsledok je rovnaký, teda neúspešný.

30:00 min

Dnešné stretnutie sleduje 1015 divákov.

29:00 min

Ďalší úspešný zákrok domáceho brankára zvyšuje frustrovanosť hosťujúceho tímu.

27:49 min

Róbert Varga sa blysol pekným streleckým pokusom, proti ktorému ešte lepšie zasiahol brankár Ádám Vay.

27:29 min

Hráči Miškovcu teraz ostreľujú bránku Liptovského Mikulášu, no zatiaľ neúspešne.

26:12 min

Hostia stratili puk v nebezpečnej oblasti pri vlastnej bránke, čo malo za následok nutný zákrok ich brankára.

25:49 min

Početná nevýhoda, respektíve výhoda už skončila. Stav ostáva nezmenený.

24:36 min

Miškovec sa oslobodzuje a získava tým cenné sekundy.

23:49 min

Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Szirányi – 2 min., sekanie).

23:13 min

Prostredná tretina sa podobne ako tá prvá nesie vo vyrovnanom duchu.

22:07 min

Zakázané uvoľnenie domáceho tímu presúva hru pred ich bránku.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Úvodná tretina bola viac než vyrovnaná. Videli sme minimum šancí a len jeden gól, ktorý sa podarilo krátko pred klaksónom streliť domácim. Stav 1:0 nám teda do ďalších dvoch tretín prináša veľký otáznik.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:54 min

Gól strelil NICHOLAS CRAWFORD, ku ktorému sa nebránenému dostala prihrávka a poľahky aj s prispením konštrukcie stíha otvárať skóre prvej tretiny a zápasu. Asistencia: Balázs Somogyi.

19:33 min

Ádám Vay v krátkom časovom slede s dvoma zákrokmi, gól však nepúšťa.

18:47 min

Liptáci sú už v početnej výhode, keď sa Uhrík vrátil naspäť na ľad.

17:40 min

16:47 min

Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Uhrík – 2 min., faul lakťom).

16:13 min

Do zakončenia sa po dlhšej dobe dostali aj hostia. Piatek však nepochodil.

14:59 min

Kislitsyn bol už prekonaný! Kriška však kotúľajúci sa puk do bránky v hodine dvanástej vyrazil, a tak sa domáci tešiť ešte môcť nebudú.

14:25 min

Žiga Pance trestuhodne zoči voči Kislitsynovi zlyháva. Stav zostáva stále nezmenený.

13:19 min

Jakub Sukeľ skúšal páliť z prvej, no puk mu vôbec nesadol na hokejku ideálne.

12:06 min

Hra je z dôvodu ďalšieho ofsajdu prerušená. Vhadzovať sa bude teda v strednom pásme.

11:08 min

Na opačnej strane pohrozil Vojtko, ktorý prinútil Kislitsyna k zákroku.

10:24 min

Varga teraz zlyháva v stopercentnej príležitosti. Po nezištnej prihrávke netriafa odkrytú bránku, a tak tu máme prvú nebezpečnejšiu šancu zápasu.

09:36 min

V nastolenom tempe sa odohral aj zvyšok presilovej hry, a tak je počet mužov na ľadovej ploche vyrovnaný.

08:36 min

Minúta trestu je za nami a domáci si nedokázali vybojovať nebezpečnejšiu príležitosť.

07:36 min

Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Bača – 2 min., podrazenie).

07:01 min

Tentokrát sa hra presunie do stredného pásma, keď si domáci nepostrážili ofsajd.

06:09 min

Pohrozili aj domáci, konkrétne Magosi. Ten však po Milamovej prihrávke bránu netriafa.

05:27 min

Brankár Miškovcu s ďalším úspešným zákrokom. Pomaly, ale isto preberajú taktovku nad zápasom hráči slovenského tímu.

04:14 min

Domáci brankár musel zasahovať proti strele Lenďáka, a ta sa bude vhadzovať po jeho ľavici.

02:27 min

Hrá sa zatiaľ veľmi jednoducho. Výraznejší tlak z jeden či druhej strany sme doposiaľ nezaznamenali.

00:48 min

Po zakázanom uvoľnení sa posunie hra pred Antona Kislitsyna.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

DVTK Miškovec: Vay (Adorján) – Crawford, Kiss, Szirányi, Slovák, Göz, Milam, Láda – Pance, Galanisz, Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi – Vojtkó, Miskolczi, Somogyi – Lövei

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (Hollý) – Kurali, Suchý, Nádašdi, Bača, Lenďák, Mezovský, Nemec, Fereta – Kriška, Ró. Huna, Ri. Huna – Varga, Tamáši, Uram – Števuliak, Piatka, Sukeľ – Oško, Uhrík, Žiak

Rozhodca: Peter Lokšík, Ondrej Kalina – Michal Orolin, Daniel Konc – Rudolf Lauff.

Vítame vás pri sledovaní 39. kola Tipsport ligy. Dnes proti sebe nastúpia hráči maďarského DVTK Miškovec, ktorí budú hostiť hráčov Liptovského Mikuláša. V doterajších 3 vzájomných meraniach síl sa zrodila dvakrát výhra maďarského tímu. Raz vyhrali Slováci.

Tabuľkovo sú na tom lepšie domáci hráči, ktorí momentálne okupujú 8. miesto, kde majú 58 bodov. To je pohodlný náskok pred 9. Detvou, konkrétne o 10 bodov. Na lepšie tabuľkové umiestnenie strácajú Maďari 6 bodov. Liptovský Mikuláš je aktuálne na predposlednom mieste, no od playoff sú Liptáci vzdialení len o 2 body. Na 10. mieste sa nachádzajú so 45 bodmi hráči Budapešti.

Najproduktívnejším hráčom v dnešnom zápase bude János Vas, ktorý doposiaľ nazbieral 39 bodov za 11 gólov a 28 prihrávok. Najlepšie umiestneným hráčom v kanadskom bodovaní z Liptova je Róbert Huna. Ten má za 16 gólov a 11 asistencií 27 bodov.

Stávkové kancelárie favorizujú domáci celok, na ktorý vypísali kurzy okolo hodnoty 1,7. Naopak na hostí je to až okolo čísla 3,5. Hokej je však jeden z najnevyspytateľnejších športov, a preto sa pohodlne usaďte a vychutnajte si dnešný duel.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Autor: Šport24.sk, TASR