TL: Prvé tri tímy tabuľky prehrali: Obrovské prekvapenie v Trenčíne!

TRENČÍN - Hokejisti HC 07 Orin Detva prekvapujúco triumfovali nad ľade Dukly Trenčín 5:2 v piatkovom stretnutí 36. kola najvyššej slovenskej súťaži Tipsport ligy 2017/2018.

Šatan si musel vypočuť prvé NIE: Dlhoročná opora Slovensko na olympiáde reprezentovať nebude!

Detvania domácich šokovali, keď v 15. min viedli už o dva góly. Ešte v prvej tretine Trenčania znížili, pri premiérovom štarte v drese Dukly skóroval kanadský útočník André Deveaux. Dvojgólové vedenie Detvy v 24. min stanovil Juraj Milý. V 29. min opäť zredukoval stav Peter Frühauf. Priaznivý rezultát v prospech nováčika stanovil dvoma presnými zásahmi Ladislav Ščurko. Podpoľanci uspeli druhýkrát po sebe.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 36. kolo - piatok:

HK Dukla Trenčín - HC 07 Orin Detva 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Góly: 15. Deveaux, 29. P. Frühauf (Marek Růžička, T. Varga) - 12. Sitnikov (R. Gašpar, Murček), 15. R. Gašpar, 24. Milý (Matúš Chovan, Sládok), 30. Ščurko, 57. Ščurko (Murček)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Goga, Kincses (Maď.) - M. Orolin, Atilla Nagy (Maď.), 2310 divákov

Poprad tesne zvíťazil na ľade majstrovskej Banskej Bystrice

Hokejisti HK Poprad triumfovali nad domácimi hráčmi Banskej Bystrice tesne 3:2 v piatkovom stretnutí 36. kola najvyššej súťaže Tipsport ligy 2017/2018. "Kamzíci" viedli v 16. min 2:0 gólmi Radomíra Heizera a Iľju Davydova. V druhej tretine hráči úradujúceho majstra vyrovnali, o presné zásahy sa postarali kanadskí legionári Éric Faille a Guillaume Asselin. O triumfe hostí rozhodol desať minút pred koncom Dávid Buc. "Barani" nezabodovali prvýkrát po jedenástich zápasoch.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HK Poprad 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Góly: 25. Faille (Bortňák, A. Sedlák), 30. Asselin (Faille, Giľák) - 4. Heizer (Lichanec), 16. Davydov (Hvila, Heizer), 50. Buc (Petran)
Vylúčení: 11:6 na 2 min, navyše: Asselin (Banská Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lokšík, Müllner - Jobbágy, Stanzel, 2527 divákov

Košice doma deklasovali Zvolen

Hokejisti HC Košice triumfovali na domácom ľade nad hráčmi HKM Zvolen jednoznačne 6:2 v piatkovom stretnutí 36. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018. "Oceliari" dominovali od začiatku až do konca. V drese víťazného tímu sa tromi bodmi prezentovali Ladislav Nagy a David Pacan. Prvý menovaný dvakrát skóroval a pridal jednu asistenciu, kanadský útočník si pripísal tri asistencie. Košičania zvíťazili druhýkrát po sebe a nad piatkovým súperom triumfovali vôbec prvýkrát v sezóne, Zvolenčania prehrali druhý zápas v sérii.

HC Košice - HKM Zvolen 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
Góly: 9. L. Nagy (Pacan), 20. L. Nagy (Pacan), 31. Jenčík (Dudáš, Pacan), 32. Kafka (Pulli, Marek Hovorka), 32. Š. Petráš (Šoltés, Šedivý), 42. Spilar (L. Nagy, Dudáš) - 2. T. Bokroš (Puliš, V. Fekiač), 36. Coffman (Obdržálek)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák, Snášel - Kacej, Výleta, 4617 divákov

Nitra triumfovala nad Novými Zámkami, v druhej tretine strelila 5 gólov

Hokejisti úradujúceho slovenského vicemajstra HK Nitra triumfovali pred vlastnými priaznivcami nad Novými Zámkami 5:1 v piatkovom stretnutí 36. kola najvyššej súťaže Tipsport ligy 2017/2018. Nitrania o úspechu rozhodli v druhej tretine, keď strelili až päť gólov a neinkasovali ani raz. Hráči Nových Zámkov v záverečnej časti hry iba zredukovali rozdiel v skóre na štyri presné zásahy. Nitra v lige zvíťazila šiestykrát po sebe, Nové Zámky neuspeli už tri razy v sérii.

HK Nitra - HC Nové Zámky 5:1 (0:0, 5:0, 0:1)
Góly: 26. Krištof (Macík, Rais), 26. Kovacs (Marek Slovák, Ordzovenský), 29. Timotej Šille (Šiška, M. Versteeg), 31. Milam (Krištof, Ordzovenský), 31. Csányi (M. Versteeg, Miroslav Pupák) - 50. Fábry (M. Jass)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Orolin - Gajan, Gavalier, 2817 divákov

Liptovský Mikuláš uspel v Žiline v predĺžení

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš triumfovali nad domácimi hráčmi MsHK Doxxbet Žilina 3:2 po predĺžení v piatkovom dueli 36. kola Tipsport ligy 2017/2018. Vo všetkých góloch víťazného tímu mal prsty Jakub Langhammer, prvé dva sám strelil a pri víťaznom asistoval. O rozhodujúci presný zásah sa vo štvrtej minúte predĺženia postaral Richard Rapáč. V drese "vlkov" skórovali Marcel Holovič a Václav Stupka. Žilinčania neuspeli štvrtýkrát v sérii.

MsHK Doxxbet Žilina - MHk 32 Liptovský Mikuláš 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 24. Holovič (Handlovský, T. Pospíšil), 53. Stupka (T. Pospíšil, Konečný) - 28. Langhammer (Gründling, Rudolf Huna), 35. Langhammer (Rudolf Huna), 64. R. Rapáč (R. Suchý, Langhammer)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, J. Konc st. - M. Kollár, Rojík, 882 divákov

Autor: SITA, foto TASR