SHL pauzovala pre prísne protipandemické opatrenia Ústredného krízového štábu od polovice októbra. Dovtedy v nej kluby odohrali osem stretnutí. Jedno sa uskutočnilo v rámci druhého kola, štyri v 3. kole a zostávajúce tri absolvovala slovenská reprezentácia do 18 rokov proti Spišskej Novej Vsi, Martinu a Trnave.

O jej pokračovaní v SHL sa rozhodne neskôr. Ďalšie fungovanie osemnástky totiž závisí od blížiaceho sa rozhodnutia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) ohľadom organizácie svetových šampionátov v danej vekovej kategórii. Informoval portál hockeyslovakia.sk.

Hráči Spišskej Novej Vsi by sa mali pridať od budúceho týždňa: "Počítame, že od budúceho týždňa budú späť v kolotoči zápasov. Na pondelňajšom mítingu sme sa dohodli, že súťaž sa opätovne začne v piatok 20. novembra zápasmi prvého kola, pričom v nasledujúcich hracích dňoch budeme pokračovať ďalším neodohraným 4. kolom v poradí, čo znamená, že začíname prakticky od začiatku. Nedohrané zápasy 2. a 3. kola sa odohrajú individuálne. Kluby sa v prevažnej väčšine zhodli, že program sezóny zúžime o nadstavbovú časť. Sedí to termínovo a zároveň budeme mať vytvorený priestor na dohrávky. Išlo o logické rozhodnutie na základe aktuálnej situácie. Základná časť bude pozostávať z 36 kôl, po nich bude nasledovať play-off," uviedol pre hockeyslovakia.sk člen Ligovej rady Rastislav Konečný.

Program hracích dní sa rozšíri o nedele, prvá bude už 22. novembra: "Nedele sme museli vložiť do programu, aby sme mohli dohrať dosiaľ neuskutočnené kolá. Dovedna ich bude minimálne päť v nasledujúcich štyroch mesiacoch, čo nepredstavuje dramatickú zmenu v rozpise zápasov, ostávajú nám ešte ďalšie na prípadné dohrávky."

Program 1. kola SHL - piatok 20. novembra:

HK VITAR Martin - HK Gladiators Trnava
HC Topoľčany - HC 19 Humenné
MHK Dubnica nad Váhom - HK'95 Považská Bystrica
HK iClinic Skalica - HK AUTORÁCZ Levice