Tretí zápas je na programe v pondelok o 16.00 h. Tímy sa na odohratí duelov dohodli v rámci prípravy na juniorské MS v kanadských mestách Edmonton a Red Deer.

Prípravný zápas - nedeľa:

Česko "20" - Slovensko "20" 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Góly: 6. Jiříček (Raška), 11. Novák (Barinka, Svozil), 14. Teplý (Pytlík), 29. Barinka (Teplý). Rozhodovali: Hradil, Pešina - Šimánek, Zíka, vylúčení: 3:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.
Česko: Malík - Kubíček, Kučeřík, Haš, Svozil, Poizl, Klikorka, Jiříček, Suhrada - Novák, Myšák, Raška - Teplý, Pytlík, Koffer - Barinka, Najman, Mužík - Pšenička, Vitouch, Jindra
Slovensko: Rabčan - Stacha, Golian, Mudrák, Fatul, Turan, Petrovický, Beňo, Gajdoš - Čajkovič, Turanský, Kolenič - Melcher, Jellúš, Valigura - Lašák, Kašlík, Chromiak - Jendek, Slafkovský, Krajč

Domáci začali lepšie a ich prvá útočná akcia predznamenala ďalší vývoj stretnutia. Už v piatej minúte prekvapil Rabčana strelou zápästím od modrej čiary David Jiříček - 1:0. Onedlho išiel sám na bránku Vitouch, ale slovenský brankár bol na mieste. V 11. minúte však hrali Česi presilovú hru a Pavel Novák strelil ich druhý gól. Onedlho viedli Česi už o tri góly, keď Pytlík za bránkou vyhral súboj, našiel pred odkrytou bránkou voľného Michala Teplého a ten sa nemýlil. Po prestávke sa ako prvý presadil po samostatnom úniku Marcel Barinka. Rabčan potom predviedol niekoľko výborných zákrokov a raz mu pomohla aj žŕdka. V tretej tretine už gól nepadol, hoci Slováci mali niekoľko príležitostí na úpravu skóre. Zlepšenú hru v záverečnej dvadsaťminútovke však nedokázali gólovo vyjadriť.