Hviezdne momenty Adama Gajana z juniorského šampionátu si pripomeňte TU!

Dlho to vyzeralo, že na MS nebudete ani v nominácii, nakoniec Vás pán tréner Feneš povolal. Kde ste sa o tom dozvedeli a aké boli Vaše prvé pocity? 
Prvýkrát mi napísal tréner Kosa, že možno bude možnosť ísť na šampionát. Na ďalší deň mi už písal manažér, aby som mu poslal pas a deň po tom som už letel. Celé sa to stalo v podstate za pár hodín.

Po prvom neúspešnom zápase s Fínskom ste dostali šancu v bránke proti jednému z najväčších favoritov turnaja USA. Čo sa vám premietalo hlavou, keď sa tréneri rozhodli pre vás a mali ste pred sebou premiéru proti jednému z top mužstiev? 
Ráno, pred rozkorčuľovaním, mi oznámil tréner brankárov, že sa rozhodli pre mňa. Bol som rád, že si zachytám v reprezentácii na takom veľkom turnaji proti silnému tímu. Vôbec som necítil trému, užíval som si to.

V zápase proti Švajčiarsku ste mali prvenstvo v skupine vo vlastných rukách. Čomu pripisujete, že sa vám nepodarilo doviesť zápas do víťazného konca? Nedostali sa mužstvu do hlavy myšlienky, že v prípade víťazstva ste mohli mať papierovo jednoduchšieho súpera? 
Neviem čomu by som pripísal tú prehru. Myslím si, že každý zápas je iný a vtedy sa šťastie priklonilo na stranu Švajčiarov, asi si zaslúžili ten zápas vyhrať. My sme potrebovali víťazstvo v riadnom hracom čase, aby sme mohli byť prví v skupine. V tretej tretine sme nepremenili šance a potom Švajčiari vyrovnali. Nejaký hlavný dôvod neviem povedať, no nedá sa povedať, že už by sme mali v hlavách štvrťfinále, stále sme bojovali pri Švajčiarsku, no nevyšlo to.

Objavili sa aj informácie, že ste mali proti Švajčiarom a Kanade zdravotné problémy, no aj tak ste chytali. Je to pravda? 
Áno, je to pravda, že som sa necítil zdravotne úplne v pohode, ale zvládol som to a myslím, že ma to až tak neobmedzovalo. Dopadlo to celkom dobre, aj keď mi nebolo najlepšie.

Kanade ste poriadne zavarili, Servác Petrovský bol centimetre od víťazného gólu v predĺžení. Čo sa odohrávalo v šatni po tesnej prehre? 
Všetci sme boli smutní, väčšina chlapcov aj plakala. Chýbalo nám málo od veľkého úspechu, ale keď mám pravdu povedať, v tom momente som si to neuvedomoval, ako blízko sme boli, keďže som bol veľmi unavený a nad ničím som nerozmýšľal. V ďalších dňoch mi to až došlo, ako málo chýbalo. Smutní boli všetci, ale v šatni sme si povedali, že sa nemáme za čo hanbiť. Hrali sme super, dotiahli sme do predĺženia zápas proti najväčšiemu favoritovi na zlato.

Individuálne vám vyšiel šampionát na jednotku, stali ste sa najlepším brankárom turnaja. V zámorí sa dokonca hovorí o tom, že by ste sa mohli stať jednotkou medzi brankármi v nasledujúcom drafte. Čo si o tom myslíte? Verili ste vôbec, že môže takto vaše pôsobenie na MS vypáliť? 
Snažím sa to zatiaľ neriešiť. Do draftu zostáva ešte šesť mesiacov, sme v podstate v polovici sezóny. Ja sa len budem snažiť podávať také výkony ako doteraz alebo ešte lepšie a uvidíme v lete, ako to dopadne. Každý deň sa budem snažiť pracovať ako doteraz a snáď sa mi bude dariť ešte lepšie. Od majstrovstiev sveta som neočakával nič, keďže som nebol ani v nominácii, no keď som sa tam dostal, tak som veril, že ak príde šanca, tak ju využijem. Teší ma, že prišla a využil som ju.

POKRAČOVANIE ROZHOVORU NA ĎALŠEJ STRANE!