ROZHOVOR Rybár odišiel do Detroitu, tréner z Hradca odhaľuje: Chcel som, aby mi tykal. Dvakrát odmietol

Ramsay sa našej reprezentácii snaží vštepiť kanadský štýl hokeja. „Z každej strany sa ľuďom hučí, že všetko je v poriadku. Nemám nič proti kanadskému systému, no ten sám nie je spásonosný. Aj v ňom máva strategický význam kreatívna schopnosť jednotlivcov. Reprezentačný systém bude vždy závisieť od kvality hráčov, ktorých vychovávajú kluby. Treba ho vštepovať už mladým hokejistom, čo môže trvať desať rokov i viac,“ povedal Pálffy pre denník Šport.

Šatan a Pálffy.
Šatan a Pálffy.
Zdroj: tasr

Slovenská legenda, ktorá zanechala výraznú stopu aj v zámorí sa vyjadrila aj k Šatanovi. Obaja si prakticky sami dláždili náročnú kanadsko-americkú cestu. „Mira Šatana uznávam, rovnako akceptujem aj kouča Craiga Ramsayho. Obaja toho v hokeji prežili dosť. „Šarky“ má svoju víziu, dôverujem mu. Úprimne, obom držím palce, ale až čas potvrdí, či sme na správnej ceste.“

FOTO Maďari dostali podporu od štátu: Chystajú sa do slovenskej hokejovej Tipsport ligy!

Slovensko skončilo na MS na deviatom mieste, čo podľa Pálffyho odráža realitu slovenského hokeja. „Nehrali sme zle, tím bojoval, koľko vládal, snahu mu nemožno uprieť. Ale mohlo to byť aj lepšie. Na to nám však chýbali skúsenosti z náročnejších zápasov a pohoda na hokejkách. Inak by sme nemohli dovoliť súperovi, aby nám strelil gól pár sekúnd pred koncom ako Čech Nečas. Na druhej strane si viem tiež predstaviť, že pri našej nevyrovnanosti výkonov sa podobne ako na štvrťfinálovej méte, môžeme raz ocitnúť v blízkosti pásma, kde sa bojuje o záchranu. Ale skôr verím, že na budúcom šampionáte na Slovensku si náš tím vybojuje postup do štvrťfinále,“ dodal pre Šport.