Čajkovič skončil v tíme trénera Róberta Petrovického po modelovanom zápase. Strelil v ňom síce dva góly, no následne predviedol tvrdé zákroky. Po jednom takom spôsobil Samuelovi Krajčovi otras mozgu. Po zápase vedenie reprezentácie oznámilo, že Čajkoviča vyradilo z kempu.

„Realizačný tím sa uzniesol, že správanie Maxima Čajkoviča nekorešponduje s hodnotami reprezentácie. V prvom prípravnom zápase sa prezentoval viackrát neférovým a nešportovým správaním, ktoré vyvrcholilo tvrdými zákrokmi na spoluhráčov hrajúcich proti nemu. Takéto správanie nebudeme tolerovať. Preto sme hráča vylúčili z prípravy,“ píše sa v stanovisku vedenia tímu.

Na tento krok zareagoval aj bývalý reprezentačný útočník Žigmund Pálffy. „Výkonný výbor máme až budúci týždeň, takže sa týmto budeme zaoberať. Otázka je, či z toho zápasu existuje video, ja dúfam, že áno, určite si ten zápas natáčali. Podľa videa by sme to mali posúdiť a nie takto, že si tréneri rozmyslia,“ povedal Pálffy pre Šport24.sk.

Video zo zápasu sme sa od SZĽH pokúšali získať aj my, avšak neúspešne. „Je to materiál, ktorý nie je určený pre médiá. Obe strany sa k incidentu vyjadrili a je to pre nás uzavretá vec. Vedenie reprezentácie a hráči sa už plne sústredia len na prípravu a na samotný svetový šampionát,“ odpísal nám hovorca zväzu Peter Jánošík.

Pálffy považuje vyradenie Čajkoviča za predčasné. „Neviem, či vyradenie Čajkoviča bolo správne rozhodnutie. Správne rozhodnutie vyradiť hráča pre mňa je, keď poruší životosprávu alebo urobí niečo podobné mimo ľadovej plochy. Ten chlapec však žiadnu životosprávu neporušil. Na ľade je veľa emócií, je pred majstrovstvami sveta, každý sa chce ukázať. Neviem sa teda na sto percent vyjadriť, lebo som na tom zápase nebol, ani som ho nevidel. Hovorím len to, čo mi ako bývalému hokejistovi preletelo hlavou, a síce že keď Čajkovič neporušil životosprávu, neviem, či bolo šťastné rozhodnutie vyhodiť ho z tímu. Budem na výkonnom výbore žiadať video, aby sme to prebrali a bude treba posúdiť, či Čajkoviča vyhodili z tímu regulérne. Nechcem teraz nikoho haniť, ale podľa mňa bolo vyradenie Čajkoviča predčasné,“ dodal pre Šport24.sk.