Bolo to síce už dávno, Zdeno mal len 17 rokov, keď sa nedostal do juniorky Trenčína, ale možno práve tento moment naštartoval jeho úžasnú kariéru. Všetko zlé je totiž na niečo dobré.

Fehérváryho otec po Bokrošovej tlačovke pritvrdil: Masírujú im hlavy a kážu, čo majú hovoriť

„Pamätám si na to ako dnes, keď ho tréner Ernest Bokroš nechcel zobrať do juniorky, pretože je veľký. Ujal som sa preto syna a povedal trénerovi Bokrošovi, že raz z neho bude najlepší obranca na svete. Osud to tak zariadil, že v sezóne 2008/09 získal Zdeno Norrisovu trofej pre najlepšieho obrancu NHL a ja som v lete stretol v meste trénera Bokroša a povedal mu – čo som ti hovoril, že raz bude najlepší. Ale je to už za nami a ja som Bokrošovi odpustil,“ prezradil Chára starší.

Kormidelník dvadsiatky Ernest Bokroš má čo vysvetľovať.
Kormidelník dvadsiatky Ernest Bokroš má čo vysvetľovať.
Zdroj: tasr

Mladého Cháru zobral pod svoje krídla napokon Jindřich Novotný, vtedajší kouč juniorky B v Trenčíne. „Zdeno chcel veľmi dokázať, že na to má, bol zaťatý a ochotný urobiť všetko, aby sa presadil. To, čo robil, to by ani slon nevydržal, nehovoriac o tom, že bol lídrom v kabíne. Časom prišla ponuka zo Sparty a napokon Zdeno skončil za veľkou mlákou,“ povedal Novotný. A čo hovorí Chára starší na celú kauzu, keď sa hráči po MS v Kanade otvorene pustili do Bokroša a riešia sa aj podozrenia, že prijímal úplatky?

Trénera Bokroša naštval Demitrov synovec: EXKLUZÍVNE nám prezradil, čo si o tom myslí!

„Poviem to asi tak, bez vetra sa ani lístok nepohne. Ale dôkazy zatiaľ nie sú. Preto vyzývam rodičov a hráčov, aby otvorene priznali, kedy a koľko Bokrošovi dali. Pretože doteraz je to len JPP (jedna pani povedala - pozn.). Nech nepíšu po sociálnych sieťach nepotvrdené konštatovania, ale nech chlapsky priznajú konkrétnosti. Takto len škodíme celému slovenskému hokeju,“ uzavrel Chára starší.

Chorý projekt slovenskej dvadsiatky

Otec hokejovej legendy sa obul aj do projektu slovenskej dvadsiatky, ktorá hrá v sezóne zápasy v Tipsportlige aj v prvej lige. „Súhlasím s Jožkom Golonkom, že tento projekt je chorý a hráči by sa mali učiť pri starších. Pozrite, koľko hokejistov vychoval môj syn v Bostone. Aj preto si ho tam držia,“ vysvetlil Chára starší.

Mladí hokejisti sa po fiasku na MS pustili do trénera.
Mladí hokejisti sa po fiasku na MS pustili do trénera.
Zdroj: shutterstock