VIDEO Hokejisti nabrali smer Pjongčang: Ramsayho pusa na rozlúčku, potom zatrúbil na odchod

BRATISLAVA – Z hlavného mesta do Viedne, cez katarskú Dohu do juhokórejského Soulu a následne do Pjongčangu. Taká je trasa hokejistov na zimnú olympiádu, kam vyrazili v utorok popoludní. V tíme nechýbal ani kanadský tréner Craig Ramsay, ktorého ako jediného prišiel odprevadiť niekto z blízkych.

Golonka sa pred olympiádou ostro pustil do hokejistov: Títo ľudia tam nemajú čo robiť!

Do dejiska hier odletí v stredu vládnym špeciálom zvyšných sedem hráčov, ktorí mali ešte v utorok povinnosti v českej lige. Keďže s nimi pôjde aj generálny manažér Miroslav Šatan, šéfom hlavnej časti výpravy bol Ramsay.

Ten sa pri autobuse vrúcne rozlúčil s manželkou Susane, ktorú na rozlúčku pred dlhou cestou nielen objal, ale aj pobozkal. Potom už nasadol do autobusu, ktorý ich odviezol na viedenské letisko. „Dovidenia, držte nám palce,“ stihol povedať skúsený tréner pred odchodom.

Hráči sa na zimnú olympiádu tešia, no strašiakom bol pre nich dlhý let. „Som na to zvyknutý z KHL, takže viem, že je dobré si v lietadle poriadne oddýchnuť, čiže si pospať,“ priznal gólman Ján Laco, ktorý by mal byť v Pjongčangu jednotkou slovenského tímu.

„Bude dôležité, aby sme sa po náročnom lete čo najrýchlejšie dostali do optimálneho stavu,“ netajil sa útočník Marcel Haščák. Hokejisti budú mať po prílete do ďalekej Kórey týždeň na aklimatizovanie, keďže ich úvodný duel čaká 14. februára. „Pre viacerých z tímu to bude obrovská skúsenosť. Bude dôležité sa najskôr vyrovnať s dlhým letom. Voľného času asi nebude veľa, ale pôjdem si pozrieť všetky športy, ktoré budú k dispozícii,“ skonštatoval útočník Andrej Kudrna.

Viac sa dozviete v našom videu pod foto.

 

Autor: Milan Hanzel, foto Michal Smrčok
Video
Diskusia