"Dali sme na turnaji 11 gólov a mali sme viacero svetlých momentov v ofenzíve, no urobili sme veľa chýb v defenzíve, za ktoré nás súperi tvrdo potrestali. Chlapci mali motiváciu víťaziť a do každého zápasu dali všetko, žiadne stretnutie neodkorčuľovali. V niektorých momentoch som však na nich videl frustráciu z výsledkov," povedal tréner Feneš na utorkovej online tlačovej konferencii z dejiska MS.

Mladí Slováci nepostúpili zo základnej A-skupiny, keď šampionát začali prehrami s Českom (4:5) a Kanadou (1:11). V treťom zápase uspeli po výhre 3:2 po nájazdoch s Lotyšskom, no turnaj sa pre nich skončil po vysokej prehre 3:9 s Fínskom. Lotyši potom preskočili v tabuľke Slovákov vďaka triumfe nad Českom 5:2. Slováci sa tak prvý raz od zavedenia systému so štyrmi postupujúcimi zo skupiny neprebojovali do štvrťfinále.

"Naše očakávania budú vždy veľké, pretože sa chceme nielen zúčastniť, ale aj uspieť a všetci sme pre to urobili maximum. Videli sme však, že keď nám vypadne toľko hráčov svetovej triedy, je to obrovská strata, hlavne v dôležitých momentoch zápasov. Snažili sme sa urobiť aj zmeny v zostave, ale nevyšlo to," zdôraznil slovenský kormidelník. Ocenenie pre troch najlepších hráčov z jeho tímu si prevzali brankár Šimon Latkóczy a útočníci Matej Kašlík a Servác Petrovský.

Kapitána slovenského tímu a so štyrmi bodmi (1+3) jedného z dvojice najproduktívnejších hráčov kádra Rayena Petrovického mrzel predčasný koniec na turnaji už po základnej skupine: "Nálada v tíme bola dobrá, všetci sme si uvedomovali, že reprezentujeme Slovensko na MS. Po zrušenom šampionáte v decembri som veril v lepšie výsledky. Bohužiaľ to nevyšlo, ale aj taký je hokejový život." Obrancu Dukly Trenčín sklamala atmosféra na tribúnach: "Myslel som si, že príde viac ľudí, keďže sme hrali v Kanade. Boli sme však radi za slovenských fanúšikov, ktorí nás prišli podporiť a veľmi nám to pomohlo."

Najlepším slovenským strelcom na turnaji bol s tromi zásahmi Matej Kašlík, letná posila extraligového Zvolena. "Turnaj sme nezvládli podľa očakávaní výsledkovo ani výkonmi a preto sme nepostúpili do štvrťfinále. Verím, že mladší chalani napravia slovenskú reputáciu v decembri na ďalšom šampionáte. Každý turnaj mi dal veľa do života aj hokejovej kariéry. Rád som reprezentoval Slovensko, no je to smutný koniec v tejto kategórii. Zápas proti Fínom bol môj posledný v juniorskom drese," uviedol Kašlík. Ten nesledoval rozhodujúci duel Lotyšska s Českom na rozdiel od spoluhráčov priamo na štadióne: "Ja by som to tam nezvládol pozerať a zostal som pri televízii. Počas posledných dvoch minút mi bolo do plaču. Môžeme si však za to sami, mali sme si to uhrať a zaistiť si sami postup do štvrťfinále."