Hokejisti Nových Zámkov si prípravu spestrili exkurziou: Keď zistíte, kde boli, budú sa vám zbiehať slinky!

Naše nádeje absolvovali pred turnajom prípravný zápas s USA. A hoci mu podľahli 2:4, tréner Ján Lipiansky videl aj pozitíva. „S tak kvalitným súperom to nebolo také hrozné. Pre mnohých chlapcov to bol vôbec prvý zápas v tejto sezóne. Päťdesiat minút sme s nimi dokázali držať krok. Chalani ukázali vôľu zlepšovať sa a to je niekedy viac ako samotný výsledok,“ skonštatoval Lipiansky.

Pochopiteľne, máme čo doháňať. „Rozdiel bolo vidieť vo všetkých herných činnostiach. Američania majú oveľa rýchlejšie zmýšľanie i reakcie. Kým my prepneme, súper je už niekde inde. Nehovoriac o tom, že sú korčuliarsky veľmi vyspelí. Ale takýto turnaj chlapcom pomôže, keď budú hrať s kvalitnými súpermi,“ priznal kouč.

Tréner hokejovej reprezentácie do 17 rokov Lipiansky otvorene: Veci sa dajú zmeniť, ak...

Tajomstvo predmanželskej zmluvy Plekanca a Vondráčkovej odhalené: Speváčka príde o milióny Eur!

Problém vidí ešte v jednej veci. „Niektorí chalani neboli na ľade, pretože v kluboch nemajú na to podmienky. Ak sa zlepšia počty štadiónov a ľadovej plochy u nás aj v lete, tak sa dajú veci zmeniť,“ dodal.

Ako bývalý kapitán Slovana a hráč reprezentácie má čo chlapcom odovzdávať. „Vykajú mi a verím, že mám prirodzený rešpekt, ale zároveň že v nich nevyvolávam strach. Samozrejme, že sa snažím odovzdať im skúsenosti z mojej kariéry, aby vedeli, kde je pravda a vystríhali sa chýb. Som však prísny a aj od nich budem vyžadovať tvrdú prácu, pretože inej cesty niet. Je to len pre ich dobro a dúfam, že si to tak vezmú k srdcu,“ zakončil.