„Máme za to, že hráči, ktorí aktuálne hrajú v Rusku, neporušujú ako medzinárodné dohody, tak naše zákony. Budeme sa teda opierať o Olympijskú chartu, podľa ktorej má byť šport nástrojom spájania. Útoky a nevraživosť voči športovcom sú neakceptovateľné rovnako, ako je neprijateľný akýkoľvek vojnový konflikt. Z tohto dôvodu budeme aj naďalej vyberať hráčov do reprezentácie podľa ich aktuálnej formy a nie ligy, v ktorej pôsobia,“ znelo oficiálne stanovisko SZĽH.

V KHL od tejto sezóny pôsobí sedem Slovákov. Na rozdiel od Švédska, Fínska či Česka však Slovenský zväz ľadového hokeja umožní hokejistom z tejto súťaže hrať za reprezentáciu. Tento krok však nepotešil hlavného partnera hokejového zväzu.

Tomáš Palovský reagoval na sociálnej sieti.
Tomáš Palovský reagoval na sociálnej sieti.
Zdroj: facebook

„Za Orange zatiaľ toľko, že ako dlhoročného partnera a podporovateľa slovenského hokeja nás rozhodnutie Slovenského zväzu ľadového hokeja výrazne znepokojilo, pričom o spomínanom kroku sme neboli vopred informovaní,“ reagoval na sociálnej sieti šéf komunikácie Orangu Tomáš Palovský a dodal:

„Situácia na Ukrajine nám nie je ľahostajná, čo potvrdzuje naše promptné zapojenie sa do pomoci hneď po vypuknutí vojny. SZĽH sme kontaktovali, vyjadrili svoje znepokojenie a o tejto situácii budeme ďalej diskutovať so zámerom, aby toto rozhodnutie prehodnotili.“