Svetový šampionát sa mal pôvodne konať v dvoch kanadských mestách - Edmonton a Red Deer. Pandémia koronavírusu však prinútila organizátorov upraviť harmonogram šampionátu tak, aby čo najviac zamedzili riziku šírenia vírusu a zaistili vysokú mieru bezpečnosti všetkých účastníkov. Preto ich budú sústreďovať v tzv. bubline jedného dejiska v Edmontone, kde sa počas leta za rovnakých podmienok úspešne dohral uplynulý ročník NHL. Práve z dôvodu zníženia počtu dejísk z dvoch na jedno sa majstrovstvá sveta začnú už 25. decembra a vyvrcholia 5. januára. Všetky zápasy sa uskutočnia bez prítomnosti divákov. Keďže všetky ostatné šampionáty v juniorskej kategórii boli zrušené, na MSJ v Edmontone žiaden z desiatich účastníkov elitnej kategórie nevypadne.

V edmontonskej bubline čakajú na účastníkov prísne pravidlá. Slovenská výprava sa stane jej súčasťou 13. decembra po chartrovom lete z Viedne, ktorý absolvuje s ďalšími dvoma reprezentáciami. Pár dní budú všetci členovia výpravy izolovaní v hotelových izbách, pričom každý deň absolvujú test na koronavírus. Táto povinnosť ich bude sprevádzať až do opustenia bubliny. V prípade negatívnych výsledkov testov sa Slováci 18. decembra budú môcť zapojiť do tréningového procesu. Samozrejmosťou všade v bubline je dodržiavanie dvojmetrových rozostupov a nosenie rúška. "Nariadenia sú veľmi prísne, no je veľmi dôležité dodržiavať ich. Každé mužstvo si musí prejsť rovnakým priebehom a bude mať rovnaké podmienky. Naostro začíname 25. decembra proti Švajčiarom a uvedomujeme si, že dobrý štart do turnaja je dôležitý. Každý zápas chceme od prvej minúty odohrať s maximálnym nasadením a túžbou zabojovať o víťazstvo," citoval web hockeyslovakia.sk trénera Petrovického.

Štvrťfinálové duely v edmontonskom Rogers Place budú na programe v sobotu 2. januára, semifinálové o dva dni neskôr a medailové 5. januára. Pred ostrým štartom šampionátu absolvujú Slováci dva prípravné duely. V noci na 22. decembra (3.30 SEČ) nastúpia proti ruským rovesníkom, o deň neskôr (20.00 SEČ) proti rakúskym.

Program SR 20
  • piatok 25. decembra o 20.00 SEČ: Švajčiarsko - Slovensko
  • nedeľa 27. decembra o 24.00 SEČ: Slovensko - Kanada
  • utorok 29. decembra o 3.30 SEČ: Slovensko - Nemecko
  • streda 30. decembra o 20.00 SEČ: Fínsko - Slovensko