Z pôvodného kádra vypadli pre zdravotné problémy brankár Matej Tomek, obrancovia Peter Čerešňák, Andrej Golian a útočníci Andrej Kollár a Róbert Lantoši. Na Nemeckom pohári sa tak v drese Slovenska predstaví až šesť nováčikov.

Voľné kolónky na nominačnom zozname obsadili obrancovia Patrik Maier a Michal Beňo zo Slovana Bratislava a Samuel Hain zo Zvolena. Spolu s nimi sa po prvý raz v národnom tíme predstavia útočníci Viliam Čacho z Trenčína a Zvolenčania Maroš Jedlička a Patrik Marcinek. "Každý rok musíme nájsť nových hráčov, v tomto roku ešte viac, pretože viacerí zostali hrať v Amerike a inde. Takže viete, že vždy hľadáme nových ľudí, vždy chceme dať niekomu šancu. Tak to bolo aj teraz a tí, čo si oblečú reprezentačný dres, sa musia chopiť príležitosti. Tento rok je to pre mňa ťažšie, pretože som veľa hráčov nevidel, je tu viacero mladých tvárí," povedal tréner Ramsay.

Šancu dostanú nováčikovia 

Čacho a Maier si už reprezentačný dres v minulosti obliekli, ale ako súčasť Olympijského výberu SR na sprievodných prípravných podujatiach, ktoré sa za oficiálne reprezentačné štarty nepočítajú. "Je to omladené. Nováčikovia dostanú šancu presvedčiť trénerov, že si zaslúžia obliecť reprezentačný dres aj na ďalšej akcii. Od MS sme nemali žiadny zraz, preto sa tešíme, že sme opäť pokope a môžeme si zahrať na turnaji," povedal Šatan na pondelkovom zraze.

Dvadsaťročný Maroš Jedlička reprezentoval Slovensko na letnom juniorskom šampionáte v Kanade. V uplynulom ročníku patril k lídrom zvolenskej ofenzívy, v 48 dueloch zaznamenal 38 bodov za 17 gólov a 21 asistencií. "Jedličku sme chceli zobrať už v minulej sezóne, ale zranil sa pred jej koncom a žiaľ, šancu pre to nedostal," uviedol Šatan. "Ja som rád, že som dostal šancu v národnom tíme. Moje očakávania nie sú žiadne, chcem si to v prvom rade užiť a potom uvidíme. Už predtým nám ukázali niektorí hráči z extraligy, ako sa má bojovať v reprezentácii," povedal Jedlička.

Pred rokom sa na turnaji v Krefelde predstavili zo súčasného kádra Dávid Mudrák, Patrik Koch, Mislav Rosandič a Adrián Holešinský. Brankár Denis Godla sa do reprezentácie vracia po jedenapolročnej prestávke. "Opäť sme sa snažili pozvať do národného tímu nové tváre, aby nám mohli ukázať, ako budú bojovať za Slovensko na medzinárodnej úrovni. Sme zvedaví, ako si predovšetkým mladí a noví hráči poradia s medzinárodnou výzvou, ktorá ich čaká," povedal generálny manažér reprezentácie.

Asistentmi Craiga Ramsayho budú Andrej Podkonický a Peter Frühauf, ktorý bude pôsobiť aj vo funkcii reprezentačného skauta. Na tomto poste vystriedal Ota Haščáka. "Je to obrovská pocta a výzva zároveň. Taktiež veľká zodpovednosť, keďže reprezentujeme našu krajinu. Urobím maximum, aby sme na konci sezóny spoločne s trénerskými kolegami a hráčmi boli úspešní a hrdí," povedal Frühauf.

Hráčov po pondelkovom zraze čaká dvojdňový tréningový cyklus, v stredu odletia do Krefeldu, kde nastúpia postupne proti Rakúsku, Dánsku a domácemu Nemecku.

nominácia SR na Nemecký pohár

Brankári: Denis Godla (Verva Litvínov), Dominik Riečický (HC Košice)

Obrancovia: Michal Beňo, Patrik Maier (obaja HC Slovan Bratislava), Martin Bučko (Dynamo Pardubice), Mário Grman, Patrik Koch (obaja HC Vítkovice Ridera), Samuel Hain, Dávid Mudrák (HKM Zvolen), Mislav Rosandič (Bílí Tygři Liberec)

Útočníci: Martin Faško-Rudáš (Bílí Tygři Liberec), Daniil Fominych (HC Slovan Bratislava), Marek Hecl (HKM Zvolen), Adrián Holešinský (HK Nitra), Maroš Jedlička, Patrik Marcinek (obaja HKM Zvolen), Mário Lunter (BK Mladá Boleslav), Jakub Minárik (HC Slovan Bratislava), Oliver Okuliar (Mountfield HK), Adam Sýkora (HK Nitra), Matúš Sukeľ (HC Litvínov), Alex Tamáši (HC'05 Banská Bystrica), Viliam Čacho (Dukla Trenčín)

program SR na Nemeckom poháry

štvrtok 10. novembra  16.15 Rakúsko – SLOVENSKO

 sobota 12. novembra 14.00 SLOVENSKO – Dánsko

nedeľa 13. novembra 14.30 Nemecko – SLOVENSKO