Do národného tímu dostali pozvánku aj jeho kolegovia z útoku, Peter Zuzin (29) a Peter Šišovský (28). Jediným „Detvancom“ však je Sýkora, ktorý sa aj drží tradícii. Nemá problém navliecť si detviansky mundúr. „Som Detvanec ako repa. V kroji som mal aj svadbu. Čo sa hokeja týka, vrátil som sa a celkom sa mi darí, len škoda, že náš tím nie je vyššie v tabuľke. Zbytočne sme prehajdákali body,“ zamyslel sa Sýkora, ktorý je doma aj s mladou rodinkou.

Tú dotvárajú dvaja psy a donedávna aj dve jašterice, ktoré chytil vonku a priniesol domov. „Keď sme ako rodinka chceli niekde ísť, bolo ťažké zbaliť všetkých,“ uškŕňal sa večne vysmiaty Janko a dodal: „Jašterice som v lete chcel dať na slniečko, ale na balkóne som ich nechtiac upiekol. Zostalo nám po nich len akvárium. Stále nám robia spoločnosť dvaja štvornohí miláčikovia.“

Sýkora reprezentoval pravidelne, no pred pár rokmi v nej skončil. A tak sa natíska otázka, či na ňu nezanevrel. „To nie, hoci ma mrzelo, že som sa nedostal na šampionát. V tejto sezóne som dostal pozvánku na Nemecký pohár, ale bol som zranený, tak som nemohol ísť. Teraz, pred Švajčiarskym pohárom, to však vyšlo,“ teší sa šestnásťgólový strelec z Tipsport ligy.

Je za každú srandu. Takto sa útočník Detvy nahodil do tradičného detvianskeho kroja.
Je za každú srandu. Takto sa útočník Detvy nahodil do tradičného detvianskeho kroja.
Zdroj: archív J.S.