Po týchto dueloch tréner Craig Ramsay urobí zmeny v zostave, mali by v nej figurovať už aj hráči zo zámoria. Slováci odcestujú do Česka v stredu.

"Potrebujeme takýto test. Očakávame, že to pre nás bude ostrý test. Česko je kvalitný súper a to v tejto fáze potrebujeme," povedal na utorkovom brífingu asistent trénera Michal Handuš. Do Prahy cestujú všetci hráči, ale zranenie nedovolí jednému z nich nastúpiť do zápasu. "Michal Krištof pravdepodobne nenastúpi. Musí sa doliečiť, má zdravotné problémy, ale malo by to byť v poriadku," dodal Handzuš.

K dispozícii budú obrancovia Martin Gernát a Mislav Rosandič, ktorí sa k tímu pripojili v pondelok. "Budú hrať prvý zápas, potom uvidíme. Čo sa týka brankárov, to je otázka na Craiga Ramsayho a trénera brankárov Petra Kosu, ale jeden zápas bude chytať Julo Hudáček. Do týchto vecí, čo sa týka brankárov, ja veľmi nevidím," uviedol Handzuš. Po zápase s Čechmi by do tímu mali pribudnúť už aj prví hráči zo zámoria, v hre sú zatiaľ Róbert Lantoši, Marián Studenič a Adrián Húska. "Komunikuje s nimi Miro Šatan, je to otázka na neho. Ale nechcem to vyvrátiť a ani potvrdiť," poznamenal Handzuš.

Gernát má za sebou vydarenú sezónu v Třinci. V základnej časti nazbieral 41 bodov v 50 zápasoch a s desaťbodovým náskokom ovládol produktivitu medzi obrancami. V play off nazbieral 7 bodov v 17 zápasoch. "Chcel by som preniesť výkony z Třinca do reprezentácie. Sú tu mladí chalani, som tretí najstarší," povedal Gernát.

Článok pokračuje na druhej strane...