Rozhodnutie ostro skritizovala verejnosť, sponzori, ministerstvo školstva, bývalí, či súčasní hokejisti a svoj nesúhlas vyjadrili dokonca aj samotní členovia výkonného výboru. V utorok sa dokonca rozhodol kvôli tomu odstúpiť z funkcie člena výkonného výboru Michal Handzuš. Svoje rozhodnutie argumentoval slovami: „V nadväznosti na stanovisko SZĽH zo dňa 8.9. 2022 sa vzdávam funkcie člena VV SZĽH a taktiež všetkých svojich ďalších aktivít v organizácii SZĽH. Väčšina VV rozhodla, že hráči hrajúci KHL môžu ďalej reprezentovať Slovensko na medzinárodných súťažiach, a ja to rešpektujem."

K celej situácii sa vyjadril aj ďalší člen výkonného výboru Branislav Semančík, ktorý tvrdí, že v celej veci týkajúcej sa možnosti umožniť hráčom z KHL reprezentovať Slovensko, vôbec nehlasoval. "Za mňa VV SZĽH na svojom riadnom zasadnutí dňa 8. septembra 2022 za predmetnú vec určite vôbec nehlasoval. Bol som prekvapený vyhláseniami niektorých médií, že VV SZĽH rozhodol," vyjadril sa Semančík, ktorý tiež tvrdí, že na hlasovaní VV chýbali dvaja členovia Rudolf Hrubý a Dušan Mráz. Podľa jeho slov sa tak zvyšní členovia na čele s prezidentom Miroslavom Šatanom dohodli, že vzhľadom na závažnosť rozhodnutia budú hlasovať až keď budú v kompletnom zložení.

Ako teda dospel zväz k tomuto rozhodnutiu, keď výkonný výbor o veci nehlasoval, je na teraz záhadou. Je však jasné, že v celej veci je niekoľko otáznikov, ktoré bude dôležité čo najskôr objasniť. Môže sa tak stať do 3. októbra, najneskôr do tohto dňa totiž musí byt zverejnená zápisnica zo zasadnutia.