Na šampionát tak môžu zabudnúť títo hráči: brankár Andrej Košarišťan (25), obranca Michal Sersen (33), útočníci Michal Chovan (31), Lukáš Cingel (26), Rastislav Špirko (34) a Martin Bakoš (29). Azda najväčším šokom je vyradenie posledne menovaného, ktorý mal patriť k ťahúňom. „Beriem to športovo…“ potichu poznamenal hráč s vycibrenou technikou.

Ramsaymu pribudlo 9 hráčov: Tím opustili Sersen, Chovan a Špirko

Pri otázke, či vie, prečo sa mu neušla pozvánka do kempu, keď aj v posledných prípravných dueloch proti Rakúsku patril k oporám, len reagoval: „To sa treba opýtať realizačného tímu. Nie som však sklamaný.“ Rozprávať sa nechcelo ani Špirkovi zo Zvolena. „Nebudem sa nikomu v tejto záležitosti vyjadrovať. Tak som sa rozhodol,“ povedal pre šport24.sk Špirko.

Slováci sa proti Rakúšanom poriadne natrápili: Zvíťazili až po samostatných nájazdoch

„Ja to moje rozhodnutie,“ dodal bek Slovana Sersen. Jediný, kto sa k tomu ako-tak vyjadril, bol Michal Chovan. „Bolo to rozhodnutie trénerov. Ja som sa snažil, ako som vedel, ale nevyšlo to. Je to vec trénerov a ja budem tímu držať na šampionáte palce,“ poznamenal Chovan. Na dnešnom zraze v Piešťanoch však nebudú chýbať hráči z NHL. Christián Jaroš, Andrej Sekera, Tomáš Tatar a Richard Pánik. Okrem nich pribudne gólman Čiliak a útočníci Lantoši, Buček, Zigo a Lunter.

Rastislav Špirko (34), Michal Chovan (31), Lukáš Cingel (26), Martin Bakoš (29), Michal Sersen (33).
Rastislav Špirko (34), Michal Chovan (31), Lukáš Cingel (26), Martin Bakoš (29), Michal Sersen (33).
Zdroj: archív