ČO ROBIA DNES ZLATÍ CHLAPCI, SI POZRITE V FOTOGALÉRII

„Tyčka, góóól....," toto sú azda najkrajšie slová, ktoré slvoenský fanúšik hokeja môže počúvať stále dookola. Takto rozhodol finále proti Rusku Peter Bondra a Slováci oslavovali titul majstrov sveta.

Dnes by sme ich už na ľade márne hľadali. Niektorí hrajú v nižších súťažiach len tak pre radosť, niektorí rozbehli biznis mimo hokeja, niektorí sa snažia o obrodu na slovenských klziskách a partiu okolo kapitána Mira Šatana postihla aj tragédia.

Čas neúprosne beží a je to už 17 rokov, čo slovenskí hokejisti získali doteraz jediné zlato v Göteborgu. V sobotu 26. októbra sa väčšina z nich zišla v Košiciach, kde sa v zápase legiend stretli so Švédmi. Vyhrali 11:7, ale to nebolo podstatné. Čomu sa venujú zlatí chlapi dnes? Na exhibícii sa objavili aj ďalšie veľké mená nášho hokeja, ktoré sa podpísali pod množstvo úspechov. 

Jedným z hokejových dôchodcov je aj obranca Jaroslav Obšut. „Bolo to super, že sme sa po rokoch stretli. Na recepcii po zápase sme zaspomínali na staré časy. S Lacim Nagyom som kedysi býval dokonca spolu na farme v St. Louis v USA. S nami tam bol ešte aj Peter Smrek, ale ten sa mi stratil... Netuším, kde je, o ňom som roky nepočul,“ skonštatoval Obšut.

Ďalším na hokejovom odpočinku je legendárny obranca Ľubomír Višňovský, ktorý si pamätá aj zlato z roku 2002. „Pripomínalo mi to staré časy. Rýchlosť a kondícia neboli už také, ale ruky a kombinácia, to ešte šlo. Užíval som si každé jedno striedanie. Bál som sa, či chrbát vydrží, ale vydržal. Na recepcii sme sa vzájomne doberali a Laco Nagy sa staral o zábavu,“ dodal Višňovský.

Aktívny je dnes na mestskom zastupiteľstve v Skalici ako poslanec Žigmund Pálffy. Ten na MS 2002 prihral na víťazný gól Petrovi Bondrovi, ktorý pre Slovensko znamenal zlaté medaily. Aj on si exhibíciu pochvaľoval. „Život uteká veľmi rýchlo, tak si človek váži takéto akcie viac. Som rád, že sme si zaspomínali na staré časy,“ povedal Pálffy pre Šport24.sk.

ČO ROBIA DNES ZLATÍ CHLAPCI, SI POZRITE V FOTOGALÉRII