Prvý raz od roku 2012 neviedol SR 20 Ernest Bokroš, keď jeho miesto zaujal bývalý skvelý útočník Róbert Petrovický. Asistentmi mu boli ďalší „zlatí chlapci“ z roku 2002, Rastislav Staňa, Martin Štrbák a tretím do partie Viliam Čacho. Tí na turnaj, ktorý sa tradične koná na prelome rokov, vybrali zostavu, ktorá nemala takého lídra, akým v posledných sezónach bol napríklad Fehérváry, Ružička, Godla, Réway či Daňo.

Na snímke hráči Slovenska po skončení zápasu štvrťfinále IIHF Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov medzi Kanadou a Slovenskom.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Teraz sa spoliehali na kolektívny výkon a naše mladé nádeje sa dušovali, že to nebude len o jednom zápase, ktorým by sa vyhli hre o záchranu. Ukázalo sa však, že takisto ako po minulé roky, aj teraz bol duel s papierovo najslabším tímom turnaja tým najhlavnejším.

Hneď na úvod sa mladíci vytrápili s Kazachstanom a po boji vyhrali 3:1 a zabezpečili si tak postup do štvrťfinále. To už bolo včera jasnou záležitosťou Kanady, ktorá triumfovala  6:1. Naši „javorovým listom“ dokázali vzdorovať len v prvej tretine, no Slováci nevyužili hneď na začiatku 5-minútovú presilovku. V ďalšom priebehu už duel jasne patril veľkému favoritovi na zlato a o všetkom rozhodla najmä druhá tretina, v ktorej sme dostali 4 góly. O náš jediný presný zásah sa postaral peknou strelou Oliver Okuliar.